En itibarlı üniversite

Giriş Tarihi: 11.7.2014

Fen ve sosyal bilimler alanında eleman yetiştirmek için 15 Kasım 1956'da kurulan ODTÜ, dünyanın en itibarlı üniversitelerinden

Ankara'da kurulan ve şu anda Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan ODTÜ, eğitim-öğretim başarısıyla QS ve Times Higher Education gibi uluslararası üniversite sıralamalarında dünyanın en iyi ve en itibarlı ilk 100 üniversitesi arasında yer alıyor.

"FARK YARATIYORLAR"
Rektör Prof. Dr. Ahmet Acar, "ODTÜ'nün verdiği diploma dünyanın her yerinde geçerlidir. Kendileri gibi başarılı ve seçkin öğrencilerle birlikte eğitim gören ODTÜ'lüler, çalışma yaşamlarındaki başarılarıyla hızla yönetici ve lider konumlara gelmekte ve kendi alanlarında fark yaratan yenilikçi meslek insanları olmaktadır" dedi.

BAŞARISI TESCİLLİ BÖLÜMLER
İngiltere merkezli Quacquarelli Symonds (QS) kuruluşu tarafından her yıl yapılan araştırmanın 2014 yılı sonuçlarına göre ODTÜ; İnşaat Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine-Havacılık-Üretim Mühendisliği alanlarında dünya çapında ilk yüz üniversite arasına girerken, Eğitim ve İstatistik-Yöneylem alanlarında ilk 150 üniversite arasında yer aldı.

AB ÜLKELERİNDE STAJ

Avrupa Birliği üyesi ülkeler ve aday ülkelerin dahil olduğu Erasmus programı kapsamında ODTÜ'lü öğrenciler AB ülkelerinde staj yapma ve 1 ya da 2 yarıyıl öğrenim görme şansı elde edebiliyor. Ayrıca şu anda 94 farklı ülkeden bin 700'den fazla yabancı öğrencinin akademik programlara kayıtlı olduğu üniversitede öğrencilerini uluslararası öğrencilerle buluşturan yaz okulu programları düzenliyor.

94 ÖĞRENCİ KULÜBÜ BULUNUYOR
Newsweek Türkiye dergisinin 91'inci sayısında yayımlanan araştırmaya göre Türkiye'deki üniversiteler arasında sosyal olanaklara ilişkin öğrenci memnuniyeti sıralamasında ilk sırada yer alanda ODTÜ'de binin üzerinde etkinlik yapan 94 öğrenci topluluğu bulunuyor. 3 bin 257 kız ve 3 bin 390 erkek öğrenci kapasiteli 18 adet öğrenci yurdu ile konukevi bulunan ODTÜ'de Eylül 2014'te 311 kız, 383 erkek öğrenci kapasiteli yeni yurt binası da hizmete girecek. Yurtlara giriş başvuruları, yeni kazanan öğrenciler için ders yılı başlamadan yani eylül ayı içerisinde yapılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En itibarlı üniversite
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN