Araştırma odaklı bir üniversite

Sosyal Bilimler Üniversitesi, ileri teknoloji ile sosyal bilimler alanında yapacağı araştırmalarla ülkenin geleceğine ışık tutmayı hedefliyor

Giriş Tarihi: 12.7.2014
Türkiye'nin ilk bakanlık binasında eğitim vermeye başlayan Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, sosyal bilimler alanındaki araştırmacıların ihtiyaç duyduğu özellikle saha araştırmaları, derinlemesine mülakat, örneklem oluşturma, veri analiz teknikleri gibi konularda araştırmacılara yönelik eğitim düzenliyor.

24 SAAT AÇIK KÜTÜPHANE

Sosyal bilimler alanında Türkçe yazılan veya çevrilen tüm önemli kitapların toplandığı bir koleksiyona sahip üniversite aynı zamanda İngilizce sosyal bilimler literatürünü takip ediyor. Tüm kataloglara elektronik erişimi olan kütüphane, yüksek teknolojik donanımı ile 24 saat araştırmacıların hizmetin de bulunuyor.

TARİHİ BİNADA EĞİTİM

Ulus'ta tarihi, kültürel ve estetik değeri olan binada faaliyet gösteren ASBÜ, son teknoloji ile donatılmış sınıflarında öğrencilerine 'merhaba' diyor. Elektronik imza ile birlikte gerekli akıllı sistemlere sahip çalışma ortamı sunan üniversite, gelişmiş eğitim teknolojilerinin kullanıldığı ders ve araştırma mekanları ile göz dolduruyor.

İKİNCİ YABANCI DİL İMKANI
Öğrencilerin çalışma konularına bağlı olarak İngilizce dışında ikinci bir yabancı dil öğrenmelerine imkan sağlayan ASBÜ'de yapılan araştırmalar İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça, Rusça, Çince, Japonca ve İspanyolca'ya çevrilerek, internet üzerinden yayınlanıyor. Nitelikte araştırma projeleri ile dikkat çeken üniversitenin Rektörlük görevini ise Prof. Dr. Ömer Demir yürütüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Araştırma odaklı bir üniversite
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN