Otopside bile çıkmıyor

Giriş Tarihi: 12.7.2014

Dila Tezemir, bonzaiden az miktarda bile alınsa ölüme yol açabileceğine dikkat çekti

Uyuşturcu Madde Bağımlılığı ve Alkolizmle Mücadele Federasyonu (UBAM) Genel Başkanı Dila Tezemir, son günlerde kullanımı artan ve ölümlere yol açan bonzai ile ilgili birçok konuya değindi. Kullanıcının hayatını kaybetmesi durumunda otopside bonzaiden öldüğünün kesinlikle belirlenemediğini anlatan Tezemir, "Çok az miktarda alınsa bile ölümle sonuçlanabilir" diye konuştu. Türkiye'de bonzainin merdiven altında üretildiğini, bu işi yapanların üretimde birçok zararlı kimyasalı kullandığını anlatan Tezemir, 8 yaşındaki çocukların dahi bonzaiye çok rahat ulaşabildiğini anlattı.

SİNİR TRİBİ YAPIYOR
Bonzaiyi bırakmak isteyen kişinin krize girmediğini sadece sinir tripleri yaşadığını anlatan Tezemir, "İstedikten sonra bunu bırakmak daha kolay. Biz ilaç kullanmadan tamamen sosyal rehabilite, bir takım mineral, vitamin takviyeleriyle, sauna yöntemi ve sporla kurtarıyoruz. Bugüne kadar, 150'nin üzerinde kardeşimizi kurtardık" dedi.

HER SOKAKTA BULUYORSUNUZ
Bonzai bağımlılığından kurtulan Y.M. Pursaklar'da arkadaş tavsiyesiyle başladığını anlatarak, "Pursaklar'da, meydanda her türlü bonzai buluyorsunuz. İlk başlarda mutluluk veriyordu, sonra canavar haline sokuyor" diye yaşadıklarını anlattı. Bir başka eski madde bağımlısı H. K. de yaklaşık 5 yıl uyuşturucu madde kullandığını belirterek, bonzainin her mahallede, her sokakta kolaylıkla bulunabildiğine dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otopside bile çıkmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN