Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyanın ilk konuşan kapısı

Giriş Tarihi: 13.7.2014

Dünyanın ilk uzaktan kumandalı konuşan kapısı Türkiye'de yapıldı. Başkentli bir firmanın ürettiği LCD ekranlı çelik kapı üst düzeyde koruma sağlıyor

Ankara merkezli Trend Door Akıllı Kapı Sistemleri, çelik kapıya yeni bir boyut getirdi. "Konuşan Kapı" adı altında piyasaya çıkan sistemin 3 yıldır planını ve sistemini tasarlayıp hazırlayan Abdurrahman Yılmaz ve eşi Meltem Yılmaz, DSİGrup desteğiyle Türkiye ve dünyaya sunuyor. Dünyanın ilk uzaktan kumandalı LCD ekranlı elektromekanik konuşan çelik kapısı olan Trend Door, güvenlik paketiyle; yangın, hırsız, tahribat, su baskını, gaz kaçağı, karbonmonoksit, deprem gibi sensörlerle evin içini kablosuz sistemle koruyor.

YURT DIŞINDAN SİPARİŞ ALIYOR
Konuşan Kapı Trend Door, kullanıcılar evde yokken oluşabilecek tüm olumsuzluklara karşı sistemin içinde bulunan kullanıcıların belirlediği 7 ayrı telefon numarasını sırayla arayıp bilgi veriyor. Akıllı kapı, evde olabilecek deprem, yangın, gaz ve karbonmonoksit kaçağı ile su baskınını algılayarak otomatik olarak kendini açıp tahliyeyi kolaylaştırıyor. Su vanası, gaz vanası ve elektriği de keserek önlem alıyor. Türkçe konuşan kapı, içinde tüm dil seçeneklerini bulunduruyor. Trend Door'un kurucularından Abdurrahman Yılmaz, "Kapının patentini aldık. Yurt dışından siparişler geliyor. Aynı zamanda kapıyı geliştiriyoruz. Mesaj bildirim sistemi yapacağız, uzaktan iletişim sağlanacak" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyanın ilk konuşan kapısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN