Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üniversiteli olmanın keyfi TOBB’da

Giriş Tarihi: 13.7.2014

2003 yılında kurulan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi güçlü akademik kadrosuyla dikkat çekiyor

Üniversiteli Olmanın Tam Yeri, sloganı ile 2003 yılında öğretim hayatına başlayan TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi bünyesinde Mühendislik, İktisadi ve İdari Bilimler, Fen Edebiyat, Hukuk, Tıp, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi bulunuyor. 2013 yılında dünyada şeref üyeliği payesi verilen 5 bilim adamı arasında bulunan ve "Hocaların Hocası" unvanlı Türk profesör Sadık Kakaç ETÜ'de görev yapıyor. Kakaç, Amerikan Uluslararası Makine Mühendisleri Birliği'nin (ASME) dünyada sadece 5 bilim adamı veya makine mühendisine verdiği şeref üyeliği payesinin sahibi. Ayrıca Türkiye Bilimler Akademisi'nin 2013- 2014 yılı "Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı " ödülünü kazanan 41 isimden 3'ü TOBB ETÜ'de bulunuyor.

KATKI PAYI VERİLİYOR
ETÜ'de LYS'de tam burslu kontenjana yerleşen öğrencilere başarı yüzdesi ve kayıt yaptırdıkları programla bağlantılı ve orantılı olarak, aylık bir "yaşam katkı payı" da ödeniyor. Örneğin LYS'de MF-4 puan türünde ilk 100'e giren ve Makine Mühendisliği Bölümü'ne kaydolan bir öğrenciye, aylık 2 bin TL yaşam katkı payı veriliyor.

54 ÖĞRENCİ KULÜBÜ BULUNUYOR

Spor, sanat ve bilimsel dallarda 54 öğrenci kulübü bulunan ETÜ'de öğrencilerin okudukları bölümün dışında birbiriyle sosyalleşerek kişisel becerilerini de ortaya koyabilecekleri olanaklar buluyor. TOBB ETÜ Kampusu içinde yer alan ve TED Ankara Kolejliler Spor Kulübü tarafından işletilen spor ve sağlık merkezinden öğrenciler her gün belirlenen saatlerde ücretsiz yararlanabiliyor. Kampusta 4 lokanta, 2 kafeterya, mini market ve kuaförün yanı sıra tam zamanlı olarak hemşirenin çalıştığı revir de bulunuyor.

TOBB ETÜ KiMLiK KARTI

KURULUŞ YILI: 2003
REKTÖRÜ: Prof. Dr. Adem ŞAHİN (vekaleten)
EĞİTİMDEKİ SLOGANI: "Üniversiteli
Olmanın Tam Yeri: TOBB ETÜ"
FAKÜLTE SAYISI: 6
TOPLAM ÖĞRENCİ SAYISI: 3 bin 990
AKADEMİK PERSONEL SAYISI: 268
BU YIL ALINACAK ÖĞRENCİ SAYISI: Bin 105

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversiteli olmanın keyfi TOBB’da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN