Türkiye'nin en iyi haber sitesi

330 gecekonduya kepçe vuruldu

Giriş Tarihi: 18.7.2014
Mamak'taki eski çöplük alanında bulunan 330 gecekondu tarih oldu. İlçenin dört bir yanına yaygınlaştırdığı yeşil alanlara her geçen gün bir yenisini ekleyen Mamak Belediyesi, Ege Mahallesi-Natoyolu Eski Çöplük Alanı ve Rekreasyon Projesi kapsamında eski çöplük alanında bulunan yaklaşık 330 gecekonduyu yıktı. Gecekonduların yıkıldığı bölge rekreasyon alanı olarak değerlendirilecek.

NEFES ALDIRACAK

Belediye Başkanı Mesut Akgül, 130 bin metrekarelik alandan oluşan projenin yalnızca iki mahalleye değil tüm Mamak'a hitap edeceğini söyledi. Belediye olarak yeşile büyük önem verdiklerinin altını çizen Akgül, "İlçemizde uygun olan yerlere çocuklarımızın oynayacağı, büyüklerin gezip dinlenecekleri, spor yapabilecekleri parklar ve yeşil alanlar oluşturuyoruz. İlçemize nefes aldıracak bu proje vatandaşların hem dinlenebilecekleri hem de spor yapabilecekleri güzel bir yatırım olacak" dedi.

CAZİBE MERKEZİ OLACAK
Sosyal, sportif, eğlence yönünden yaşam kalitesini yükseltecek proje 130 bin metrekarelik alandan oluşuyor. Proje içinde halı saha, yürüyüş yolları, koşu yolları, süs havuzları, kaykay ve bisiklet yolları, lunapark, go kart pisti, çocuk oyun alanları, gölet ve piknik alanları bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
330 gecekonduya kepçe vuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN