Altın Başak Projesi devrim yaratacak

ANGİAD'ın hazırladığı Altın Başak Projesi için düğmeye basıldı. Proje, iş dünyasını yeniden tarıma yönlendirmeyi amaçlıyor

Giriş Tarihi: 18.7.2014
İş dünyasının bakışını ve yatırımını yeniden tarıma yönlendirmek amacıyla ANGİAD tarafından hazırlanan "Altın Başak Projesi", uygulamaya geçiyor. Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) yönetimi, Gıda ve Tarım Bakanı Mehdi Eker'den sonra bu kez TAGEM'in tepe kadrosuyla bir toplantı yaptı. Bürokratlar ve iş dünyası temsilcileri, projenin uygulanması için ortak hareket edecek.

ORTAK HAREKET EDİLECEK

Bürokratların iş dünyasıyla ortak hareket edeceği proje kapsamında ziraat fakültelerinde öğrenim gören 10 öğrenci de toplantıda yer aldı. ANGİAD Başkanı Fatma Semiz, iş dünyasının bakışını ve yatırımını yeniden tarım sektörüne yöneltmek için yola çıktıklarını söyledi. Semiz, projenin en önemli ayaklarından birinin bakanlığın hibe ve destekleri konusunda iş dünyasının düzenli bilgilendirilmesi olduğunu açıkladı.

YELPAZE ÖNEMLİ
Büyük kentlerde tarım arazilerinin kentsel dönüşüm gibi nedenlerle erimesinin önüne geçecek uygulamaları hayata geçireceklerine dikkat çeken Semiz, "Dünya hızlı bir şekilde küresel ısınmanın olumsuz sonuçlarını yaşıyor. Türkiye'nin bu konuda neler yapabileceğini şimdiden ön görmek, ürün yelpazesini genişletmek gerekir" diye konuştu.

ARAZİ TALEBİNDE BULUNULDU
ANGİAD Başkanı Fatma Semiz, üretim yapmayı planladıkları ürün için bakanlık yetkililerinden arazi talebinde de bulundu. TAGEM Genel Müdürü Doç. Dr. Masum Burak ise ANGİAD'ın Altın Başak Projesi'nin, Türk tarımı için büyük önem taşıdığını kaydetti. Burak, özel sektörün ilgisine ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın Başak Projesi devrim yaratacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN