Bursalılar Arınç'ın iftarında buluştu

Başkent'te yaşayan Bursalılar, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Ankara Kalesi'nde yer alan Bursa Evi'nde verdiği iftarda bir araya geldi

Giriş Tarihi: 18.7.2014
Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Derneği tarafından Ankara Kalesi'ndeki Bursa Evi'nin bahçesinde bir iftar programı düzenlendi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın ev sahipliğini üstlendiği iftar yemeğinde Başkent'te yaşayan Bursalılar bir araya geldi. İftar sonrası konuşan Arınç, Bursa için Ankara'nın önemli olduğunu vurguladı.

BURSALILAR BU İFTARDA

Bursa Evi'nde gerçekleşen iftar davetine Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, Önder Matlı, Sena Kaleli, Bedrettin Yıldırım'ın da aralarında olduğu Bursa milletvekilleri, AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, Bursa Derneği Başkanı İsmet Kazancı ve çok sayıda davetli katıldı.

"EL ELE VERİLMELİ"
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç iftarda yaptığı konuşmada, Ankara'daki Bursa Evi'nin Ankara'daki Bursalıların buluşma noktası olduğunu belirterek, iftar programı için de Bursa Evi'ni tercih ettiklerini söyledi. Bursa'yı yönetenlerin, Bursa siyasetinde söz sahibi herkesin Ankara'da Bursa'nın işlerini takip etmesi gerektiğini savunan Arınç, bu konuda el ele verilmesi ve organize bir şekilde hareket edilmesinin önemini dile getirdi.

GAZZE'Yİ UNUTMADI
İslam coğrafyasında bombalar, gözyaşları ve kanlar içerisinde oldukları için ramazan neşesini yaşayamayanların olduğuna dikkati çeken Arınç, şöyle konuştu: "En yakınımızdan en uzağımıza kocaman bir İslam alemi var. Onlar iftar, sahur bilemiyorlar. Onlar teravihlerini kılamıyorlar. Evleri başlarına yıkılıyor. Kucaklarındaki bebelerini toprağa vermenin gözyaşını döküyorlar. Allah onları da huzura kavuştursun, onları da zalimlerin zulmünden biran önce kurtarsın. Bütün dünyadaki Müslümanlar için de dua etmeliyiz. Hatta masum insanların tümü için de dua etmeliyiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursalılar Arınç'ın iftarında buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN