Şiddet mağduru kadınlar eğlendi

Çankaya Belediyesi, şiddete maruz kalan kadınları ve çocuklarını unutmayarak, Ramazan'da eğlendirdi

Giriş Tarihi: 18.7.2014
Aile içi şiddet, cinsel istismar, tecavüz, zorla evlendirme gibi insan hakları ihlallerine uğrayan ve son yıllarda artarak süren "namus" cinayetlerinin öznesi olan kadınların sığındıkları güvenilir kapı Çankaya Belediyesi Kadın Sığınma Evi, Ramazan'da da kadınları unutmadı. Kadınlar ve çocuklar, Çankaya Belediyesi'nin Ümitköy'de kurduğu Ramazan Eğlence alanında doyasıya eğlendi.

"HAKKINI ÖDEYEMEYİZ"
Kadın Sığınma Evi'nde kalan 12 kadın ve 14 çocuk standları gezdi, Hacivat- Karagöz ile eğlendi, konser dinleyerek keyifli bir akşam geçirdiler. Kadınlar, "Ne baba evinde ne de kocamın yanında böyle bir yere gitmemiştim. Çankaya Belediyesi'ne teşekkür ediyorum. Biz buranın hakkını ödeyemeyiz" dedi.

AMAÇ FARKINDALIK YARATMAK
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, hem kadınların çocuklarıyla birlikte endişeden uzak keyifli bir gün geçirmelerini sağlamak istediklerini hem de farkındalık yaratmak istediklerini belirterek, "Ülkemizde kadına yönelik şiddette ne yazık ki artış önlenemiyor. Ülkemizde günde 5 kadın şiddet kurbanı oluyor." diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şiddet mağduru kadınlar eğlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN