Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara, kuşbakışı izlenebilecek

Yenimahalle Belediyesi'nin 1. etabını tamamladığı "Tepekule" projesi ile Ankara kuşbakışı izlenebilecek. Bölgedeki vericiler de kaldırılacak

Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği toplu taşımada ilk kez uygulanan teleferik projesi ile dikkatleri üzerine çeken Şentepe, Ankara'nın yeni cazibe merkezi olmaya aday. Teleferik projesinin ikinci etabı için hazırlıklar yapılırken Yenimahalle Belediyesi de bölge için 'Tepekule' projesini hayata geçirecek. İlk etabı tamamlanan Tepekule projesiyle birlikte Şentepe, Başkent'in yeni çekim noktası olacak.

ANTENLER KIRANDAĞI'NA

Birkaç yıl öncesine kadar televizyon vericileri ile bilinen Şentepe'de, vericiler belli periyotlarla kaldırılacak. 10 bin metrekarelik alanda başlayan çalışmalar kapsamında vericiler Yakacık'taki Kırandağı'na taşınacak. Böylelikle görüntü kirliliği de tarih olacak. Semti turistik açıdan canlandıracak proje ile Ankara kuşbakışı izlenebilecek.

1 YIL İÇİNDE TAMAMLANACAK

Tepekule tamamlandığında içerisinde semt pazarı, dükkanlar, resim, film ve heykel atölyeleri, kafeteryalar, amfi tiyatro, açık sergi, sinema alanı, sanatçı sokağı, gözlem kulesi ve seyir terasları bulunan bir yaşam merkezi olacak. İhalesi yıl sonuna doğru yapılacak projenin 1 yıl içerisinde tamamlanması bekleniyor.

YENİ TURİZM MERKEZİ
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Televizyon vericileri ve 200'e yakın gecekondunun yerine bu projeyi gerçekleştirmek bize nasip oldu. Burası Ankara'nın turizm merkezi olacak. Buraya gelen ziyaretçiler, hem Ankara'yı seyredecek hem de sosyal donatı alanlarında vakit geçirebilecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara, kuşbakışı izlenebilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN