Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara'da Silikon Vadisi yapılmalı

Giriş Tarihi: 19.7.2014

ASİAD Genel Başkanı Barış Aydın, 21 üniversitesi olan Ankara'da Silikon Vadisi Projesi'nin benzerinin yapılması gerektiğini söyledi

Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) iftar programı düzenledi. Dernek Genel Başkanı Barış Aydın, 21 üniversitesi olan Ankara'nın bilim şehri olduğuna dikkat çekerek, "Ankara'da, Silikon Vadisi Projesi'nin bir benzerinin yapılması çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Sivil toplum kuruluşlarının içerisinde, Ankara sevdalısı olarak, Ankara adının geçtiği her yerde olmaya çalışan biriyim. Memur şehri olarak adlandırılan Ankara, artık sanayide de kendisini gösteriyor" diye konuştu.

BİLİM ŞEHRİDİR

Savunma sanayide ciddi atılımlar yapıldığına dikkat çeken Aydın, şöyle konuştu: "Ankara, hem Başkent oluşundan hem Anadolu'ya açılan bir kapı olmasından dolayı, benim ve arkadaşlarım tarafından çok önem gösterilen bir yer. Ankara'da yaşayan herkesin, Ankara'da belirli konuları hareketlendirmek için önemli görevleri olduğunu düşünüyorum. 21 üniversitesi olan Ankaramız bir bilim şehridir." Ankara'da Silikon Vadisi Projesi'nin bir benzerinin yapılması çalışmalarını gerçekleştireceklerine dikkat çeken Aydın, "2020 EXPO adaylığında Ankara için ciddi mücadele vermiştik. Fakat, Ankara değil İzmir aday gösterilmişti. Ama çalışmalarımıza son vermedik.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'da Silikon Vadisi yapılmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN