Çocuklar kampa girdi

Keçiören Belediyesi ÇODAM'a üye çocuklar, Adıyaman ve Şanlıurfa'da gerçekleştirilen "Yaz Bilim Kampı"na katıldı

Giriş Tarihi: 19.7.2014
Çocuk Danışma Merkezi'ne üye çocuklar, kampa girdi. Keçiören Belediyesi ÇODAM'a üye çocuklar, Adıyaman ve Şanlıurfa'da gerçekleştirilen "Yaz Bilim Kampı"na katıldı. Üstün Zekalı Ve Yetenekli Çocuklar Derneği (ÜZYEÇDE), GAP İdaresi Başkanlığı ve Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın (TPAO) işbirliğiyle yapılan kampa 10-14 yaş aralığında 22 çocuk katıldı.

BİLGİ ALDILAR

Kampın Adıyaman ayağında çocuklara TPAO yetkilileri tarafından, petrol-doğalgaz arama, sondaj, üretim ve kuyu tamamlama faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Sondaj ve üretim kuyularına giderek çalışmaları yerinde gören çocuklar, Adıyaman'ın turistik yerlerini gezme şansını da buldu. Rehber eşliğinde Nemrut Dağı'nda güneşin doğuşunu seyreden çocuklar, Arsemia, Cendere Köprüsü, Karakuş Tepesi, Safvan Bin Muattal ve Pierre Antik Kenti'ni de ziyaret etti.

DOYASIYA EĞLENCE
Kampın Şanlıurfa ayağı Atatürk Barajı gezisi ile başladı. Yetkililer tarafından çocuklara barajın amacı ve işleyişi hakkında bilgi verildi. Rehber eşliğinde Balıklı Göl, Kelaynak Gözlem İstasyonu ve Harran Ovası'nı gezen çocuklar, ayrıca Göbekli Tepe Halfeti Barajı'ndaki feribot gezisine katılarak doyasıya eğlendi. Çocuklar kamp süresince geçirdikleri her dakikanın tadını doyasıya çıkardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklar kampa girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN