Gökçek: Katillerden temsilci istemiyoruz

İsrail'in Gazze'deki insanlık dışı saldırılarına Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek sosyal paylaşım sitesi twitter hesabı üzerinden tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 20.7.2014
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek İsrail'in Gazze'ye düzenlediği kara ve hava saldırılarına karşı duyarsız kalmadı. Twitter hesabı üzerinden İsrail'e tepki gösteren Gökçek, "Cinayetleri televizyonların önünde işleyip, teşhir ediyorlar. Bu mesajları kendileri için bir başka ülkenin insanları atsa dünyayı ayağa kaldırırlar" diye konuştu.

TÜRKİYE'DE İSTEMİYORUZ
İsrail Konsolosluğu'nun Türkiye'den kovulması gerektiğini ifade eden Melih Gökçek, "Bu canilerin konsolosluğu Türkiye'den kovulmalı. Katillerden Türkiye'de temsilci istemiyoruz" diyerek İsrail'e olan tepkisini twitter hesabı üzerinden dile getirdi. Gökçek, "İsrail bombalamayı durdurmalı" diyen Soykırım Karşıtı Yahudiler grubu üyesi Miko Peled'e de twitter hesabı üzerinden teşekkür etti.

HACI BAYRAM'DA PROTESTO EDİLDİ
İsrail ordusunun Gazze'ye yönelik yaptığı kara harekatı Hacı Bayram Camii'nde cuma namazı sonrası protesto edildi. Hacı Bayram Camii'nde cemaat, hayatını kaybeden Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kıldı. İsrail'in saldırıları "Kahrolsun İsrail", "Muhammed'in ordusu, kafirlerin korkusu", "Ankara'da Gazze'ye, direnişe bin selam" şeklinde slogan atılarak protesto edildi. Grup daha sonra olaysız dağıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçek: Katillerden temsilci istemiyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN