Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yetiştirme yurdundan Avrupa podyumlarına

Giriş Tarihi: 20.7.2014

'Yetiştirme Yurtları'nda Halter Projesi' ilk meyvelerini verdi. Sincan Yetiştirme Yurdu'nda kalan 20 öğrencinin halter sevdası, en sonunda madalyaları getirdi

Bazısı küçük yaşta ailesini kaybedince, bazısı da anne ve babası ayrılınca gidecek yeri olmadığı için yurda bırakılmış. Emrah, İbrahim, Emircan, Furkan, Mahsun, Habib, Eyüp ve diğerleri… Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinesinde Ankara'da hayata geçen "Yetiştirme Yurtları'nda Halter Projesi" ile yaşama tutunmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

HEDEFLERİ OLİMPİYAT
"Yetiştirme Yurtlarında Halter Projesi"
ilk meyvelerini vermeye başladı. Hepsinin birbirinden farklı hikayesi olan Ankara Sincan Yetiştirme Yurdu erkekleri, hayatlarını kurtarmak için dört elle haltere sarıldı. Yurtta kalan 60 öğrenciden 20 tanesi halter eğitimiyle Türkiye'ye örnek birey olmanın peşinde ilerliyor. İçlerinden Emrah Aydın, Polonya'nın Ciechinow kentinde yapılan Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazanarak Avrupa üçüncüsü oldu. Halterci gençlerin en büyük isteği Türkiye adına olimpiyatlarda yeni başarılara imza atmak.

Başarının sırrı Musta fa Hoca
Yurtta kalan gençlerin dilinden düşmeyen hocaları Mustafa Kavukçuoğlu, proje başladığında gençlerin çok yadırgadığını ve istemediğini belirterek, "Zamanla bizi sevmeye başladılar. Onlardan biri olduk, bize inandılar. İki yıldır yurdun erkeklerine halteri öğretiyorum. İlk yılında meyvelerini vermeye başladı. Çocuklarda ciddi şekilde değişiklik oldu. Spor sayesinde kendilerine özgüvenleri gelişti. Milli takıma seçildiler. Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ettiler, madalya kazandılar" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yetiştirme yurdundan Avrupa podyumlarına
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN