'The İmam'

Uzun yıllar uluslararası firmalarda hukuk müşavirliği ve üst düzey yöneticilik yapan Nuri Aydın, yurt dışındaki tüm işlerini bırakarak imamlık yapmaya başladı

Giriş Tarihi: 21.7.2014
İsmail Güneş'in yönetmenliğini yaptığı "The İmam" filmi Çubuk'ta gerçek oldu. Yıllarca uluslararası firmalarda hukuk müşavirliği ve üst düzey yöneticilik yapan Nuri Aydın, yurt dışındaki tüm işlerini bırakarak imamlık yapmaya başladı. Güneş'in filminde de kendi şirketinin sahibi olan imam hatip mezunu Emre Hacıoğlu, lüks içindeki hayatını terk ederek bir köyde imamlığa başlıyordu.

"SADECE ALLAH RIZASI"
Vakfıkebir Merkez Kuran Kursu'nda hafızlık eğitimi alan ve daha sonra İmam Hatip Lisesi'nden mezun olan Nuri Aydın (44), "Cenab-ı Hak, bana tövbeyi nasip etti ve inanıyorum ki nasuh tövbeyi yaptım ve Allah da kabul etti. Sonuç olarak cami imamı olarak göreve başladım. Ben bu göreve sadece Allah rızası için döndüm" dedi.

3 YIL HATİMLE NAMAZ
Kur'an-ı Kerim ve tefsir başta olmak üzere çok farklı kitaplar okuma fırsatı olduğunu, hafızlığını tekrar kazanabilmek için her sabah 3 yıl boyunca cemaate hatimle sabah namazı kıldırdığını söyleyen Aydın, "Ayrıca burada okumamış öğrenciler vardı ve onlara nasıl faydalı olabilirim diye düşünerek, gençlere yönelik de çalışmalar yaptım. Günleri bu şekilde değerlendiriyorum" diye konuştu. Arkadaşlarının ve hocalarının isteği üzerine Allah'a dua ettiğini ve onun sonucunda imam olarak göreve başladığını anlatan Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü: "Moskova'da 15 senem geçti. Ziyaret için Türkiye'ye her geldiğimde birlikte hafızlık yaptığım arkadaşlarım ve hocalarım hep sitem etti. Güzel Kur'an-ı Kerim okumada çok sayıda derecelerim vardı. Asıl mesleğimin imam hatip, mihrap olduğunu söylerlerdi."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'The İmam'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN