Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Artık bonzai savaşçısıyım'

Giriş Tarihi: 23.7.2014

Bonzai nedeniyle yuvası yıkılan ve şu ana kadar uyuşturucuya 300 bin TL harcayan 26 yaşındaki S.F., yeni bir sayfa açarak ailesine kavuşmak istiyor

Bonzai içmeye başladıktan sonra eşiyle sorunlar yaşamaya başladığını belirten S.F., " Bonzai ile tanışmadan önce çok güzel ve mutlu bir yuvam vardı. Eşim ve çocuğum yanımdaydı. Artık ne eşim var ne çocuğum. Bonzai yüzünden eşim beni terk etti ve çocuğumu bana göstermiyor. Bu maddeden kurtulduğumu onlara ispat edip yeniden evime aileme dönmek istiyorum" dedi.

HER ŞEYİM GİTTİ

Babasının kendisi yüzünden alzaimer hastası olduğunu söyleyen S.F., "Babam benim yüzümden alzaimer hastası oldu. Ben Bonzai içtikçe onlar perişan oluyordu. Kızılay'da çok işlek bir kafem vardı. Onu sattım. Uyuşturucuya şu ana kadar 300 bin TL verdim. Anlayacağınız bonzai yüzünden her şeyim elimden uçtu gitti" diye konuştu.

GÜNDE 21 GRAM İÇİYORDUM

Bonzaiyi sigara gibi içtiğini belirten S.F., "Bonzai ile 22 yaşımda tanıştım. Bir kış günüydü. Esrar almaya gittim ancak bulamadım. Torbacılar bana esrar yok şöyle bir ot var dediler. Bir paket aldım. İlk içtim ve ne güzelmiş dedim ve hemen yarın gidip bir tane daha aldım. 3'üncü içişten sonra kontrolden çıktım. Artık istem dışı alıyordum. Sabah uyandığımda kendi kendime artık içmeyeceğim diyordum. Ama bir saat sonra elimde bonzai oluyordu. Bonzaiyi artık sigara gibi içiyordum. Günde 21 gram alıyordum. Her yarım saatte bir içiyordum" şeklinde konuştu.

BABAM AĞLAYARAK GÖTÜRDÜ

Geçen yıl bonzaiyi bırakmaya çalıştığını anlatan S.F.,"Geçen sene bonzaiyi bırakabilmek için Adana Ekrem Tok Hastanesi'nde tedavi olmaya başladım. Ancak bir sonuç alamadım. Ailem benim bunu bırakmamı istiyordu. Bir gün beni kötü halde gören babam ağlaya ağlaya Uyuşturucu Madde Bağımlılıkları ve Alkolizmle Mücadele Federasyonu'na götürdü. Ben de burada inandım ve bonzaiyi bıraktım" diyerek yaşadıklarını anlattı.

BEN YANDIM BAŞKASI YANMASIN
Arkadaşlarını bonzai yüzünden kaybettiğini söyleyen S.F., "Bonzai yüzünden kaybettiğim arkadaşlarım var. Ben de bu bonzai tuzağına düştüm ve çok şükür kurtuldum. Gerçekten zor günler geçirdim. Kafama silahı dayayıp intihar etmek istedim. Artık hayattan zevk alamaz hale gelmiştim. Ben yandım hayatım alt üst oldu. Benim gibi kimse yanmasın" diye konuştu. Bonzaiden sonra sigarayı da bırakmayı düşündüğünü belirten S.F., "Bonzai ile savaşı çok şükür kazandım. Sıra şimdi sigaraya geldi. Ben artık bir bonzai savaşçısıyım. Geri kalan hayatımda bu uğurda savaşıp gençler için yardım toplayacağım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Artık bonzai savaşçısıyım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN