Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Babanız bonzaiden ölmeyecek'

Giriş Tarihi: 24.7.2014

Belçika'da 13 yıl yaşadıktan sonra Türkiye'ye yerleşen 2 çocuk babası M.S. çocukları için bonzaiyi bıraktığına dikkat çekti

Belçika'da 13 yıl yaşadıktan sonra çocuklarının isteği üzerine Türkiye'ye dönen lokanta işletmecisi M.S., Türkiye'de torbacı bir taksicinin önerisi ile bonzai kullanmaya başladı. Yaklaşık 2 ay kullandığı bonzai nedeniyle ağzından kan geldiğini fark eden M.S., eşinin tavsiyesi üzerine çocuklarına ciğerlerimden tedavi olmaya gidiyorum diyerek Ankara'nın yolunu tuttu.

4 SAAT KONUŞAMADIM

Günde yaklaşık 9 gram bonzai içtiğini belirten M.S., "Bonzai ile tanışmam torbacı bir taksici aracılığı oldu. İlk içtiğimde 4 saat boyunca kimse ile konuşmadım ve oturdum. Bonzai insana her şeyi unutturuyor. Tamamen uyuşuyorsun. Bonzai içmeyi süreklilik haline getirdim ve günde 9 gram içmeye başladım. Daha sonra bonzaiyi 2 ay boyunca sürekli içmeye devam ettim. Bir gün ağzımdan kan gelmeye başladı. Hemen doktora gittim ve durumumu anlattım. Doktor bana boğazın tahriş olmuş dedi. Ertesi gün tekrar içmeye başladım. Ancak kan gelmeye devam edince korktum" dedi.

KENDİMİ BIRAKSAM ÖLECEKTİM

Bonzainin kendisine adeta ölümü yaşattığını anlatan M.S., "Bir gün iş yerimde bonzai içtikten sonra otobüse binip eve gediyordum. Evin oradaki durakta otobüsten indiğimde bonzai bana 'bad trip' dedikleri o durumu yaşattı. Bütün vücudum titriyordu ve hiç kıpırdayamıyordum. O an yaşamak istedim. Kendimi bırakmadım. Öleceğim düşüncesine kendimi kaptırsam ölecektim ve o an bonzainin ölümcül bir illet olduğunu anladım ve bırakmaya karar verdim" diye konuştu.

ÇOCUKLARI CİĞER TEDAVİSİNDE BİLİYOR
Bonzaiyi bırakma kararını eşiyle birlikte aldığını söyleyen M.S., "Eşim bonzai kullandığımı bilmiyordu. Ancak hal ve hareketlerimden benim farklılaştığımı anlıyordu. Ben de ona yaşadıklarımı anlattım. İlk önce inanmadı çünkü bana böyle bir durumu yakıştıramadı. Tedavi olmam gerektiğini söyledi. Biz de araştırdık ve Uyuşturucu Madde Bağımlılıkları ve Alkolizmle Mücadele Federasyonu'nu bulduk. Çocuklara Ankara'ya ciğer tedavisi olmaya gidiyorum diyerek buraya geldim" şeklinde konuştu. Bonzaiyi bırakmasındaki en büyük etkenin çocukları olduğunu ifade eden M.S., "Bonzai bırakma konusunda en çok çocuklarım etkili oldu. Çünkü onlar ileride büyüdüklerinde onlara kimse 'babanız bonzaiden öldü' dedirtme hakkımın olmadığını düşündüm. Bonzaiyi bırakmamda eşim sağolsun hep yanımdaydı ve benim her zaman destekçim oldu" diye konuştu.

"DÜNYA YIKILSA BONZAİ İLE MÜCADELE EDECEĞİM"
Bonzaiye karşı savaş açtığını söyleyen M.S., "Yurt dışında çocuklara uyuşturucu madde satılmıyor. Ama ne yazık ki bizim ülkemizde her yaş grubundan insan bu maddelere çok rahatlıkla ulaşabiliyor. Ben 45 gündür bonzai içmiyorum. İnanın artık çok rahatım. Bundan sonra dünya yıkılsa bonzai ile savaşacağım. Bu batağa kimsenin düşmesini istemiyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Babanız bonzaiden ölmeyecek'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN