Günübirlik İstanbul

Giriş Tarihi: 25.7.2014

Başbakan Erdoğan tarafından bugün açılışı yapılacak Ankaraİstanbul YHT ile iki il arasındaki seyahat süresi 3 saate düşecek

Açılışı bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilecek Ankara-İstanbul hızlı tren hattı ile daha önce 6-7 saati bulan seyahat süresi 3 saate düşecek. Uçak konforunu aratmayan tren setleriyle İstanbul yolculuğu artık daha keyifli hale gelecek. Günübirlik yolculuk imkanı da sunacak yeni hattın, yılda ortalama 7 buçuk milyon yolcuya hizmet vermesi öngörülüyor.

BİLET FİYATLARI "ESNEK"

Ankara-İstanbul hızlı tren bilet fiyatları sabit değil esnek olacak. Başbakan Erdoğan tarafından açıklanması beklenen bilet fiyatları hattın hizmete girmesinin ardından belirli gün ve saatlerde daha ucuz olacak. Hızlı tren ile seyahat, İstiklal Madalyası sahiplerine, harp malullerine, terörle mücadelede yaralanan veya sakatlanan gaziler ile engellilere ücretsiz olacak.

MARMARAY'A BAĞLANACAK
Son teknolojinin kullanıldığı Eskişehir-İstanbul yüksek hızlı demiryolu, bütün zorluklara karşın test ve sertifikasyon çalışmaları yapılarak tamamlandı. Marmaray'la entegre edilecek hatla, Asya'dan Avrupa'ya kesintisiz yolcu taşımacılığı yapılabilecek. Ankara-İstanbul hattında çalışacak yüksek hızlı tren setleri 6 vagondan oluşacak ve 409+2 yolcu kapasiteli olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Günübirlik İstanbul
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN