Çarşı ve pazarda bayram bereketi

Alışveriş mekanlarında bayram hareketliliği yaşanıyor. Dar gelirliler alışveriş için Ulus'u tercih ederken, şeker, çikolata ve tatlı dükkanları ilgi artıyor

Giriş Tarihi: 26.7.2014
Bayram öncesi Ankaralılar'ı "şeker" gibi bir alışveriş heyecanı sardı. Yakınları ve çocukları için keselerine uygun bayramlık almak isteyenler, çarşıları doldurmaya başladı. Şeker ve çikolata alışverişinde dar gelirlinin tercihi Ulus Hali'nde bayram şekerleri 5-20 TL, çikolata 5-10 TL'den satılıyor. Çocuklarına bayramlık almak isteyen Başkentliler, tarihi çarşılar ile alışveriş merkezlerini tercih ediyor.

DAR GELİRLİNİN ADRESİ AYNI

Kendisinden çok çocuklarını düşünen dar gelirli vatandaşın uğrak yeri yine Ulus oldu. Tarihi Çıkrıkçılar Yokuşu, bütçesini zorlamadan bayram alışverişi yapmak isteyenleri ağırlıyor. Çıkrıkçılar Yokuşu'nda çocuk tişörtleri 3,5-5 TL, pantolonları 5-15 TL, ayakkabıları 15-30 TL'den satışa sunuluyor. Bayan ve erkek tişörtleri 5-15 TL, pantolonlar 15-30 TL, ayakkabılar 25-45 TL'den alıcı buluyor. Ulus'taki bayram kalabalığının yeterli olmadığını savunan esnaf, eski bayramları arıyor.

HER ÇEŞİT ŞEKER VAR
Ramazan Bayramı'nın vazgeçilmezi olan şekerler de raflardaki yerini aldı. Dar gelirli vatandaşın tercih ettiği Ulus Hali'nde meyvelisinden kakaolusuna kadar onlarca çeşit şeker 5 TL ile 20 TL arasında değişen fiyatlardan satışa çıkarıldı. Açık çikolatanın kilogram fiyatı 5 ile 10 TL, lokum 4 TL ile 15 TL arasında satılıyor. Baklava, kadayıf gibi hamur tatlıları satan dükkanlara da ilgi var. Fıstıklı, cevizli ve kaymaklı baklava fiyatları 17 TL'den başlayıp, 40 TL'ye kadar ulaşıyor. Kadayıf 10-20, şöbiyet 10-25 TL'den alıcı buluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çarşı ve pazarda bayram bereketi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN