EGO otobüsleri bayramda ücretsiz

Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu gibi bayram süresince ücretsiz otobüs hizmeti verecek. Alo 153 Mavi Masa da 24 saat görev yapacak

Giriş Tarihi: 27.7.2014
Ankara'da EGO otobüsleri geçmiş yıllarda olduğu gibi bu bayramda da ücretsiz hizmet verecek. Ankaralılar "EGO Cepte" uygulaması ile de otobüslerin durağa hangi saatte, hangi dakikada geleceğini internet ortamından veya cep telefonlarından ya da ALO 153'ü arayarak öğrenebilecek. Mavi Masa da (ALO 153) bayram boyunca 24 saat hizmet verecek.

AŞTİ'YE KOMPLE TEMİZLİK

Büyükşehir Belediyesi, yolcu yoğunluğu yaşanan AŞTİ'yi komple bir temizlikten geçirdi. AŞTİ Başmüdürlüğü Ankara'ya gelen veya Ankara dışına çıkan vatandaşların ilk uğrak yeri olan AŞTİ'de vatandaşları rahatsız edecek olumsuzluklara yer verilmemesi için ekiplerin 24 saat aralıksız görev başında olacağına dikkat çekti.

ZABITA MESAİDE

Zabıta Daire Başkanlığı da bayramlarda sıkça tüketilen şekerleme satış yerlerinde denetimlerini arttırdı. Zabıta yetkilileri, kent içi ulaşımda düzeni sağlamak ve halkın bayram ziyaretlerini rahatça yapabilmelerini temin etmek maksadıyla Ulaşım Trafik ekiplerinin de takviye edildiğini, ayrıca durak ve hatlarda gerekli kontrollerin sürdürülmekte olduğunu vurguladı.

MEZARLIK İÇİ SERVİS HİZMETİ
Yetkililer ayrıca Karşıyaka Mezarlığı içerisinde 10 tane servis aracının 1, 2, 3 ve 4 No'lu kapılar ve adalar arasında ring seferi yapacağını belirtti. 5. kapıdan da her 15 dakikada bir 6 tane otobüs, aracı olmayan yaya vatandaşlar için mezarlık içerisinde ring seferleri yaparken, Ortaköy Mezarlığı'na da bayram süresince Samsun Yolu'nda servis kaldırılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EGO otobüsleri bayramda ücretsiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN