Engelleri aştılar üniversiteli oldular

Giriş Tarihi: 30.7.2014
Görme engelli öğrencileri sınavlara hazırlayan Çankaya Belediyesi'ne ait Engelsiz Dershane, bu yılı da başarıyla tamamladı. 12 yılda 120 öğrenciyi üniversiteye taşıyan dershane, bu yıl da sınava hazırlanan 10 görme engelli öğrenciden 7'sinin üniversite öğrencisi olmasını sağladı. Türkiye'nin çeşitli üniversitelerinde öğrenci olmaya hak kazanan gençler, hayallerini gerçekleştirmenin coşkusunu yaşadı.

"BÜYÜK BİR FIRSAT"
Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Yusuf Sayyıdan, Engelsiz Dershane'nin, görme engelliler için düzenlenmemiş eğitim sisteminden yeterince yararlanamayan öğrenciler için büyük bir fırsat olduğunu belirtti. Yıl boyunca ücretsiz eğitim verilen dershanede, farklı branşlardaki eğitmenlerle çalışan öğrenciler ve aileleri adına Çankaya Belediyesi'ne teşekkür eden Sayyıdan, "Başarımızdaki en büyük pay Çankaya Belediyesi'nindir. Öğrencilerimiz, kendilerine olanak sağlanması halinde engelleri nasıl aştıklarını bir kez daha hepimize gösterdiler" dedi.

150 GÖNÜLÜ VAR
Ankara'da bulunan üniversitelerle koordineli olarak ve 150 gönüllü eğitmenle çalışan Çankaya Belediyesi Engelsiz Dershane, yıl boyu eğitim alan 50 öğrenciden, 10'unun üniversite sınavına, diğerlerini ise çeşitli memuriyet sınavlarına hazırladı. Dershaneye devam ederek hayallerini gerçekleştirme fırsatı bulan öğrencilerin isimleri ise şöyle: "Eda Kıranel, Fatma Gülsoy, Sabiha Öztürk, Mustafa Acar, Oktay Okatan, Kezban Cesur, Yusuf Bozbey."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelleri aştılar üniversiteli oldular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN