Mutlu yaşlılık için 'sağlıklı' beyin

Ihlamur Konağı Yaşlı Bakım Merkezi'nde, yaşlı konukların kaliteli yaşam sürmeleri için beyin sağlığını koruyan programlar uygulanıyor.

Giriş Tarihi: 31.7.2014
Yaşamkent'te "Bir Gülüşün Yeter" sloganı ile bir süre önce kapılarını açan Ihlamur Konağı Yaşlı Bakım Merkezi'nde konukların yaşam standartlarını yükseltmek amacıyla beyin sağlıklarını koruyacak özel programlar uygulanıyor. Ihlamur Konağı Yaşlı Bakım Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Hayriye Sungur, beyin sağlığının mutlu yaşlılıkta en önemli ölçüt olduğuna dikkati çekti. Sungur, "Mutlu yaşlılığın sırrı sağlıklı beyinden geçiyor. Merkezimizde bu yönde programlar uygulanarak yaşlılarımızın yaşam standardını yükseltmek için çalışıyoruz" dedi.

BEYİN ZİNDE TUTULMALI
Ihlamur Konağı'nda alzheimer, demans, MS, felçli ve yatağa bağımlı yaşlılara da hizmet verildiğinin altını çizen Sungur, yaşlılıkta yaşam kalitesini düşüren birçok rahatsızlığın nörolojik olduğunu anlattı. Beyni sürekli zinde tutacak faaliyetlerin, sosyal olguların ve fiziksel aktivitelerin önemine değinen Sungur, şunları söyledi: "Beynin sağlıklı çalışması bütün vücudu doğrudan etkiliyor. Beyin sağlıklı çalışmaz, zinde tutulmazsa inme, demans gibi hastalıklarla karşılaşma riski artar. Ihlamur Konağı'nda yaşlılarımızın zihinlerini çalıştıran, beyin fonksiyonlarını aktif kılacak ve zinde tutacak etkinlikler yapmaya özen gösteriyoruz. Beyin sağlığı yerinde olan yaşlılarımız doğal olarak daha mutlu bir yaşlılık geçiriyor.''
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mutlu yaşlılık için 'sağlıklı' beyin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN