Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sincan'daki parklarda ücretsiz internet keyfi

Sincanlılar, belediyenin parklarda uygulamaya koyduğu kablosuz güvenli internetten ücretsiz olarak faydalanıyor

Giriş Tarihi: 31.7.2014
Sincan Belediyesi'nin parklarda hizmete koyduğu kamera ve internet hizmeti, vatandaşın takdirini topluyor. Uygulamayı ilçedeki pek çok parka yerleştiren belediye, teknik olarak mümkün olan her parkı kamera ve internetle buluşturmayı amaçlıyor. Sincan'da parklara halkın ilgisini arttıran bu uygulama sayesinde özellikle çocuklar sadece evde değil parklarda da zaman geçiriyor. Bu sayede internet yüzünden evden dışarı çıkmayan çocuklar, açık havada hem güvenli interneti kullanabiliyor hem de arkadaşlarıyla bir araya gelebiliyor.

KULLANMASI KOLAY
Kablosuz olarak hizmete açılan internet hizmetinden yararlanmak ise oldukça kolay. Dizüstü bilgisayar ya da cep telefonu ile parkta bulunan kullanıcı "SINCAN_BEL" isimli ağa bağlanarak kendini karşılayan ara yüze cep telefonu numarasını yazarak cep telefonuna gelen şifre ile internet hizmetinden yararlanabiliyor.

HİZMETLER SÜRECEK
Teknolojinin nimetlerini halka sunmayı sürdüreceklerini ifade eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, vatandaşların hizmetlerden memnun olduğunu belirterek, "Parklar her geçen gün daha da güzelleşiyor. Halkımızın hizmetlerimize ilgisi ise bizi ayrıca memnun ediyor. Vatandaşımızı parklarda teknolojinin imkanlarıyla buluşturmaya gayret ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sincan'daki parklarda ücretsiz internet keyfi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN