Uykusuzluk trafik canavarını hortlattı

Giriş Tarihi: 31.7.2014

Bayram tatilinde şehirlerarası yollar kan gölüne döndü. Başkent'te de 20 kaza meydana geldi

Cuma günü akşamından başlayan bayram tatili nedeniyle vatandaşlar sahil bölgesine akın etti. Emniyetten yapılan tüm uyarılara rağmen bu bayram tatilinde de manzara değişmedi. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yollarda yüzlerce trafik kazası meydana geldi. Başkent ve çevresinde yaşanan kazaların büyük çoğunluğuna, sürücülerin dikkatsiz araç kullanması ve uykusuz olmasının neden olduğu öğrenildi. Türkiye genelindeki 5 günlük bilançoda 108 kişi yaşamını yitirdi. 4 bin 2 kişi ise yaralı olarak kurtuldu. Başkent'te meydana gelen yaklaşık 20 maddi hasarlı kazada ise şans eseri ölen olmadı.

YİNE HATALI SOLLAMA

Bayram öncesi Emniyet Genel Müdürlüğü yetkililerince bir dizi açıklama yapıldı. Tedbirler alındı. Yolların belirli noktalarına ekipler konuşlandırıldı. Ancak yapılan tüm uyarılara rağmen trafik canavarının önüne geçilemedi. Uykusuzluk başta olmak üzere, yorgunluk, dikkatsizlik, aşırı hız ve hatalı sollama nedeniyle yüzlerce kaza yaşandı.

'DÖNÜŞ YOLUNDA TRAFİK KURALLARINA UYUN'
Yeni kazalara ve can kayıplarına meydan vermemek için dönüş yolunda trafik kurallarına harfiyen uyulması gerektiğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Normalde günde 12 kişi hayatını kaybederken bu bayramda günlük ortalama 23 kişi hayatını kaybetti. Bu da kazaların bayramlarda tüm tedbirlere rağmen yüzde yüz arttığını göstermektedir. Bilançonun ağır olması bayramlarında neşesini kaçırıyor" dedi. Ramazan Bayramı öncesi ve 3 günlük tatil bilançosunun ağır olduğunu, bayrama değil adeta ölümü gidildiğini belirten Palandöken, trafik canavarının iş başında olduğunu, dönüş yolunda trafik kurallarına harfiyen uyulması gerektiğine dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uykusuzluk trafik canavarını hortlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN