Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkent'in parlayan yıldızı : Sincan

Güngörmüşler Konağı, Hanımlar Konağı ve Sincan Kültür Evi ile Sincan daha yaşanabilir bir hale geldi

Giriş Tarihi: 1.8.2014
Sosyal belediyecilikte de öncü olan Sincan Belediyesi, ilçeyi birbirinden güzel sosyal merkezlerle donatıyor. Güngörmüşler Konağı'ndan Kent Meydanı'na, Demokrasi Parkı'ndan Hanımlar Konağı'na, Kültür Evi'nden kapalı otoparka kadar pek çok sosyal donatı ile ilçeyi güzelleştiren Sincan Belediyesi, ilçeye hem nefes aldırıyor hem de daha yaşanabilir bir Sincan için çalışıyor. Hizmetlerin merkezine vatandaşın isteklerini koyan belediye, büyük takdir topluyor.

HAYIR DUALARINI ALIYOR

Güngörmüşler Konağı'nda güngörmüşlerin hayır dualarını alan Sincan Belediyesi, Hanımlar Konağı'nda da kadınların beğenisini kazanıyor. İlçe merkezine yapılan otoparklarla da trafik sorununu rahatlatan Sincan Belediyesi, Kültür Evi'nde ise vatandaşla bir araya geliyor ve sorunlara kulak veriyor. Sincan'ı Başkent'in parlayan yıldızı haline getiren Belediye Başkanı Mustafa Tuna, halk memnuniyeti odaklı çalışıyor ve el ele ilçeyi yönetiyor.

SİNCAN KÜLTÜR EVİ

Geçmişin değerlerini geleceğe taşıyan belediye, Başkent'in sembolü olarak bilinen geleneksel Ankara evlerinden birini Sincan'a kazandırdı. Demokrasi Parkı'nın karşısında yükselen Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinden "Kültür Evi", üç katlı tarihi ve estetik çehresi, ahşap pencereleri ile vatandaşların en gözde mekânlarından biri haline geldi. 927 metrekare kapalı alana sahip olan geniş ve ferah odaları ile beyaz zemin üzerine kahverenginin ahengini en güzel biçimde yansıtan bu kültür mirası örneği yapı, Sincan'ın da kültürel değerleri arasındaki yerini aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent'in parlayan yıldızı : Sincan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN