Dar gelirli 'çadır' tatilini tercih etti

Giriş Tarihi: 1.8.2014

Karadeniz kıyısında 20 kilometrelik kumsala ve eşsiz doğal güzelliklere sahip İğneada, daha ekonomik olan çadır kamplarında vatandaşları ağırlıyor

Dar gelirli vatandaşlar, tatillerini geçirmek için İğneada'daki çadır kamplarını tercih ediyor. Karadeniz kıyısında 20 kilometrelik kumsala sahip İğneada, koruma altındaki yedi gölü ve zengin doğasıyla, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor. Maddi durumları el vermediği için lüks otellere gitme şansı bulamayan vatandaşlar tatillerini, longoz ormanları çevresinde, ağaçların gölgesinde kurdukları çadırlarda geçiriyor.

"EKONOMİK AÇIDAN UYGUN"
Ankara'dan tatil için İğneada'ya gelen Mürsel Ok, çadırda tatil yapmanın ekonomik açıdan uygun olduğunu söyledi. Ailesiyle 12 yıldır İğneada'da çadır kurarak tatil yaptığını belirten Ok, İğneada'nın doğasının tatil için eşsiz olduğunu vurguladı. Ok, çadır kurdukları kamp alanında komşuluk ilişkileri de kurduklarını, kamp alanında tanıştıkları kişilerle, tatil sonrasında da görüştüklerini dile getirdi. İsrafil Kaplan da ekonomik nedenlerle çadırda tatil yapmayı tercih ettiklerini ifade etti. Şartlarının çadırda tatile uygun olduğunu aktaran Kaplan, ailesiyle her yıl çadırda güzel bir tatil sezonu geçirdiğini kaydetti.

HAMAKTA KİTAP OKUMA KEYFİ
Sabahın ilk ışıklarıyla longoz ormanları kıyısında serin ve bol oksijen eşliğinde yürüyüş yapan ya da gölde balık avlayan vatandaşlar, daha sonra köylerde yetiştirilen organik ürünlerle kahvaltı yapıyor. Gün içinde denize giren, daha sonra çadır alanında odun ateşiyle pişirdikleri yemekleri yiyen vatandaşlar, ağaçlar arasına kurdukları hamaklarda kitap okuyarak günün yorgunluğunu atıyor. Vatandaşlar zaman zaman komşularıyla bir araya gelerek çeşitli oyunlar oynuyor, sohbet ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dar gelirli 'çadır' tatilini tercih etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN