Adaylığımı engelleyemezler

Giriş Tarihi: 2.8.2014

Dün resmen Ankaragücü başkanlığı için adaylığını açıklayan Bent Ahlat, 'Kulüpten ihraç edildiğim doğru değil. Bana ulaşan bir belge yok. Aslanlar gibi seçime gireceğim" dedi

Dün düzenlediği basın toplantısıyla Ankaragücü başkan adaylığını resmen açıklayan Bent Ahlat, şöyle konuştu: "Biz 2 aydır, Ankara'nın seçkin işadamlarıyla bir gönül birliği yaptık. Sayın Yiğiner ile iki kez görüştüm. Aday olup olmayacağını sordum. Kendisi bana, 'Para arıyoruz, yönetimi değiştireceğiz. Durum belli değil' dedi. Sonra adaylığı düşündüğünü söyledi ama bir türlü net konuşmadı. Ankaragücü'nde her şey net olmalı. Ankaragücü'nde para bititği zaman, yönetimde para olmadığı zaman ya da Sayın Gökçek para vermediği zaman Mehmet Yiğiner, kafasına estikçe kongre kararı almamalı. Ankaragücü kongreler takımı olmamalı. Biz hep şunu söyledik. Camiada sevgi, beraberlik ve birliktelik olmalı. Yiğiner aday olursa saygı duyarız. Kendisiyle de güzel bir yarış içine gireriz. Ankaragücü, çatışmalarla, fikir ayrılıklarıyla, kavgalarla bir yere taşınmamalı. Ankaragücü camiası kenetlenmeli."

ÇELİŞKİLİ KONUŞUYOR
"Sayın Yiğiner, göreve geldiğinden bu yana hiç birbiriyle bağlantısı olmayan beyanatlar veriyor. Her hafta kongre kararı, bir hafta Melih Gökçek'e tehdit, bir hafta sonrasında övgüler... 'Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, 2 trilyon verirse devam ederim, etmezse kongre yaparım' anlayışı son derece yanlıştır. Bu söylemler bir başkana yakışmaz."

BENİ SİLMEYE GÜÇLERİ YETMEZ
"
Ben Ankaragücü'nün 153 sıra nolu üyesiyim. Disipline sevk edilip ihraç edildiğim doğru değildir. Bizden sonraki yönetimin bize tebligat göndermesi gerekir. Bizim de savunma yapmamız gerekir. Canı isteyen, istediğini üyelikten atamaz. Bugün Mehmet Yiğiner o koltukta oturuyorsa onun ana sebebi benim. Kimse benim Ankaragüçlülüğümü silemez. Bu kadar korkmayın. Gelelim salona, bizden hesap sorun, biz de sizden hesap soralım. Ben de önceki gün, 'Bent Ahlat delegelikten silindi' diye bir söylem duydum. Siz kimsiniz kardeşim. Ben 47 yıllık Ankaragüçlüyüm. Siz birilerinin adamısınız. Beni silmeye gücünüz yetmez."

ÖNEL: YİĞİNER'E KARŞI ADAY OLMAM
Mehmet Yiğiner'in, "Eğer destek verilmezse 3 Ağustos'a aday olmayacağım" açıklamasının ardından, "Ankaragücü'nü ortada bırakmayız. Eğer sayın Yiğiner aday olmazsa eski futbolcularla birlikte yönetime talibim" diyen Yaşar Önel, adaylıktan çekildiğini açıkladı. Önel, "En başta da söylemiştim. Eğer başkanlık için kimse aday olmaz ise kulübü ortada bırakmamak ve yeniden yapılandırmak için aday olacaktım. Ama Mehmet Yiğiner'in adaylığını tekrar açıklamasıyla benim adaylığım sona ermiştir. Kendisine destek vereceğiz. Ankaragücü camiası için hayırlısı olsun" diye konuştu.

TARAFTARDAN ÖZÜR DİLESİN
Ben kongre öncesi Yiğiner'in, Ankaragücü taraftarından özür dilemesini bekliyorum. Çünkü taraftar için söylenen 'tenekeler' sözü son derece çirkindir. Ankaragücü taraftarı hiçbir zaman 'teneke' olmamıştır, onların secereleri bellidir. Ankaragücü taraftarları bedel ödeyen bir taraftardır. Sayın Yiğiner minibüs duraklarında yancılık yaparken, bu taraftar İstanbul'da, İzmir'de, Eskişehir'de, Rize'de bedel ödemiştir. O kazanır, ben kazanırım önemli değil. Ama kürsüye gelip, büyük Ankaragücü taraftarından özür dilemelidir.

Ünal TURAKOĞLU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adaylığımı engelleyemezler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN