Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayramda YHT tercih edildi

Giriş Tarihi: 2.8.2014
Ankara'dan, İstanbul, Eskişehir ve Konya ile Eskişehir'den Konya'ya karşılıklı sefer yapan yüksek hızlı trenler (YHT), bayram tatilinde 54 bin 98 yolcu taşıdı. 25 Temmuz'da açılışı sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 1 hafta ücretsiz olacağı duyurulan Ankara-İstanbul YHT'nin tüm biletleri ilk günden tükendi. Ankara-İstanbul YHT ile bayram tatili süresince 24 bin 156 kişi yolculuk etti.

ESKİŞEHİR'E 11 BİN YOLCU

TCDD Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, 26-30 Temmuz tarihleri arasında karşılıklı 32 sefer düzenlenen Ankara-Eskişehir YHT'lerle ise 11 bin 732 yolcu seyahat etti. Ankara-Konya hattında da 5 günlük tatil süresince karşılıklı 56 sefer düzenlenirken, YHT'ler bu hatta toplam 15 bin 464 yolcu taşıdı.

"İĞNE ATSAN YERE DÜŞMEZ"
Ankara-İstanbul YHT'lerde "iğne atsan yere düşmez" denilebilecek oranda bir doluluk vardı. Vatandaşlar, 27 Temmuz Pazar günü ilk seferini yapan YHT'lere büyük ilgi gösterdi.

İLK TEPKİLER OLUMLU
Ankara-İstanbul YHT'nin seferlere başladığı gün Ankara Gar'da vatandaşlarla görüşen TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, seferlerin ücretsiz olması ve ilk seferin bayram dönemine denk gelmesi dolayısıyla talebin arttığına dikkati çekmişti. Bazı vatandaşların bilet alabilmek için 1 gün önce gara gelerek sıra beklediğini ifade eden Karaman, aşırı yoğunluğa ve uzun kuyruklara rağmen, görüştüğü vatandaşlardan olumlu tepkiler aldığını belirmişti. Karaman, vatandaşlardan aldıkları en dikkate değer şikayetin bilet yetersizliği olduğunu kaydetmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayramda YHT tercih edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN