Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkentli midibüsçülerden Gazze'ye pankartlı destek

Giriş Tarihi: 3.8.2014

Başkentli midibüsçüler, İsrail'in Gazze'de yaptığı katliamları protesto etmek amacıyla 497 midibüsün önüne "Katil İsrail Bebek Katlediyor Dünya İzliyor" yazılı pankart astı

Özel Toplu Taşıma Araçları Derneği, İsrail'in Gazze'ye yönelik düzenlediği saldırıları kınamak ve protesto etmek amacıyla, 497 midibüsün önüne "Katil İsrail Bebek Katlediyor Dünya İzliyor" pankartını astı. Gazze'de akan Müslüman kanına dur demek amacıyla midibüslerin önüne asılan pankartlar dolayısıyla yolculardan büyük destek aldıklarını ve yolcuların Gazze'de yapılan katliamlara tepkili olduklarını belirten Ankara İli ve İlçeleri Midibüs ve Özel Halk Otobüsleri Esnaf Derneği Başkanı Kurtuluş Kara, maddi ve manevi olarak Gazze'deki Müslümanların yanında olduklarını ifade etti.

"YOLCULAR DA TEPKİLİ"
Gazze'de yaşanan katliamlardan dolayı esnafın huzursuzluk yaşadığını dile getiren Kara, İsrail'i bu saldırılardan dolayı kınadıklarını belirterek şunları söyledi: "Midibüsçüler olarak hükümetimizin, devletimizin arkasındayız. Bizim derneğimize ait 497 üyemiz var ve 497 aracımızın tümünde 'Katil İsrail, Bebek Katlediyor Dünya İzliyor' yazılı pankart mevcut. Yolcularımız da yapılan katliamlara tepkili. Katliama sessiz kalmamak için tüm Türkiye'nin ayaklanması lazım. Çünkü burada Müslüman kardeşlerimizin sahipsiz olmadığını bilmeleri lazım."

"DÜNYA SESSİZ KALDI"
Özel Toplu Taşıma Araçları Dernek Yöneticisi Kasım Bozkurt ise, İsrail'in yaptığı katliamları televizyondan izlediklerini ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan başka haykıranın, karşı çıkanın olmadığını, yaşananlara tüm dünyanın sessiz kaldığını söyledi. Bozkurt, açıklamalarına şöyle devam etti: "Biz de kendi araçlarımızla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a nasıl yardımcı olabiliriz dedik ve araçlarımızın önüne 'Katil İsrail, Bebek Katlediyor Dünya İzliyor' yazılı pankartları yazdık. Müşterilerden olumlu tepkiler aldık ve teşekkür edenler oldu. Yolcu olarak biz neler yapabiliriz diyenler oldu."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkentli midibüsçülerden Gazze'ye pankartlı destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN