Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akademik personelden ankette 'paralel' itiraf

Mobbing ile Mücadele Derneği'nin Gazi Üniversitesi'nde yaptığı ankette personelin yüzde 75'i mobbinge maruz kaldığını itiraf etti

Türkiye'nin ilk mobbing ofisini kuran ancak ülkenin en çok mobbing yapan üniversitesi haline gelen Gazi Üniversitesi'nde paralel yapının oyunları deşifre olmaya devam ediyor. Mobbing ile Mücadele Derneği, üniversitenin akademik personeli üzerinde yürüttüğü anket çalışmasını tamamladı. Büyük bir gizlilikle gerçekleşen ankete katılan akademik personelin yüzde 75'i üniversitede mobbinge uğradığını itiraf etti.Anketi yaparken herhangi bir ön yargıyla hareket edilmediğini özellikle belirten Mobbing ile Mücadele Derneği, Gazi Üniversitesi'ne yerleşen paralel yapının mobbing oyununu deşifre etti. Türkiye'nin ilk mobbing ofisini kurarak dikkat dağıtmaya çalıştığı ortaya çıkan Gazi Üniversitesi'nde 178 kişinin katıldığı anket, gerçeği bilimsel olarak ortaya çıkardı. Ankete katılan akademik personel, "Size mobbing yapıldığını düşünüyor musunuz?" sorusuna yüzde 74,43 "evet" cevabı verdi.

MOBBİNGE UĞRAMAYAN KALMAMIŞ

Nisan ayında başlatılan anket çalışması 30 Temmuz'da son buldu. Anket sonuçlarına göre; "Mobbingi biliyor musunuz?" sorusuna katılanların yüzde 96.07'si mobbingi bildiğini beyan etti. "Gazi Üniversitesi'nde akademik personele mobbing yapıldığını düşünüyor musunuz?" sorusuna katılanların yüzde 63.43'ü evet cevabını verdi.

"ADALETSİZLİKLER VAR" DEDİLER
Ankette sorulan "Gazi Üniversitesi'nde atamalarda ve görevde yükselmelerde adaletsizlikler olduğuna inanıyor musunuz?" sorusuna ise ankete katılanların yüzde 76,88'i "Evet adaletsizlikler olduğuna inanıyorum" cevabını verdi. Ankette ayrıca "Gazi Üniversitesi Rektörü'nün son bir yılda hukukun üstünlüğü ilkesini bir yana bırakarak keyfi tutum ve davranışlar sergilediği kanaatinde misiniz?" sorusuna katılanların yüzde 68,04'ü soruyu olumlu olarak yanıtladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akademik personelden ankette 'paralel' itiraf
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN