Her şey çok güzel olacak

Yöneticisinden taraftarına, Ankaralılar'dan bu kenti yönetenlere kadar herkes bu takıma sahip çıktığı zaman büyük başarılara imza atacağız

Olağanüstü Genel Kurul ile başkanlığa üçüncü kez getirilen Yiğiner, ilk açıklamasını SABAH Ankara'ya yaptı. "Tüm mesaimizi Ankaragücü için harcıyoruz. Yönetim ve taraftarlarımız el ele Ankaragücü'nü eski günlerine çıkaracağız" diyen Yiğiner, şu açıklamalarda bulundu:

YÖNETİM KURULU 13'E DÜŞECEK
Bizim genel kurulu yapma amacımız, Ankaragücü'nü daha yüksek hedeflere taşıyabilecek bir ekip oluşturmaktı. Biz de bu ekibi dışarıdan destekleyecektik. Amacımız buydu. Ama bakıyorsunuz, ekonomik yeterli, maddi ve manevi yanı güçlü bir kişi çıkıp da yönetime talip olmadı. Ben ve arkadaşlarım Ankaragücü için çok emek verdik. Baktık bunların hepsi boşa gidecek, mecburiyetten yeniden adaylığımızı koyduk. İlk etapta Yönetim Kurulu'ndaki kişi sayısını 19'dan 13'e düşürmek istiyoruz. Ama gelecekte çok daha güçlü isimleri yönetime dahil ederek bu sayıyı tekrar artırmayı planlıyoruz.

BEDAVA İÇİN KAPIMIZI ÇALMAYIN
Malesef kimseden kulübe destek gelmiyor. Büyükşehir Belediyesi, seçimlerden önce, 500'er bin TL eşit taksitlerle 4 seferde toplam 2 milyon TL'yi kulübümüze hibe edeceğini açıklamıştı. Hatta Belediye Meclisi'nde alınan karar da var. Sadece Melih Gökçek'in talimatı bekleniyor. Onun da kısa süre sonra çözülmesini bekliyoruz. O paranın gelmesinden yana bir şüphemiz yok. Ankaragücü'nü gelecek 2 milyon TL kurtarmaz. Onun için bizim de bazı planlarımız var. Bilet ve kombine fiyatlarını artıracağız. Protokol tribününe oturan arkadaşlarımızın yarısı fazlasıyla bedel ödeyerek oraya geliyor. Diğer yarısına ise kulübe hiçbir katkısı olmayan, öylesine gelip gidenler var. Onları da düzene sokacağız. Oranın yarısından fazlası Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nün. Dolayısıyla bizim dışımızda şeyler olabiliyor. Bunu en kısa zamanda kulübe gelir kaynağı sağlayacak şekilde düzenlemek istiyoruz. Ayrıca kesinlikle kimse bedava bilet için kapımızı çalmasın. Kulübümüze destek veren herkesin başımızın üstünde yeri var.

BU CAMİANIN BÜYÜKLÜĞÜNÜ İSPAT EDELİM
Ankaragücü büyük bir camia... Evet, o zaman buyrun ispat edin. Taraftarından yöneticisine, Ankaralısından bu kenti yönetenlere kadar herkes kulübüne sahip çıkacak. Bilet fiyatlarına zam yapacağız. Zaten bir paket sigara parası olacak. Bizim taraftarımız kulübüne sahip çıkan, bizi destekleyen kişilerdir. Takımları için gerekeni yapacaklarına inanıyorum.

TARAFTARIMIZ BİRAZ SABRETMELİ
Geçen dönem 'Diriliş' dedik, 'Hedefimiz şampiyonluk' dedik. Herkes büyük beklenti içine girdi. Bu dönem daha dikkatli olacağız. Taraftarlarımız da büyük yol katetti. Eskisi gibi olaylar çıkmıyor. Mesela geçen sezon sahamız hiç kapanmadı. Ankaragücü taraftarında büyük bir düzelme var. Takımını seven, takımına sahip çıkan taraftarlarımız, takımına ceza aldırmayacak. Kötü tezahürat, küfür falan etmeyecek, olay çıkarmayacak. Geçen sene bayan taraftar sayısında da inanılmaz bir artış yaşandı. Aileleriyle maça gelenlerin sayısı da arttı. Biz de ailemizle geliyoruz maça. Herkesin örnek olması gerekiyor. Bunların sayısını daha da artırmamız gerekiyor.

GİDERİMİZ ÇOK AMA GELİR YOK
TAKIMI
bozmadık. İyi bir takımımız var. Belli başlı oyuncuları takımda tuttuğunuz zaman maliyet ister istemez artıyor. Sezon öncesinde peşinat ödemelerimiz ve sabit giderlerimiz var. Bize kalıcı gelirler gerekiyor. Şu bir gerçek ki, Türkiye'de dünyada futbol kulüplerini belediyeler destekliyor. Baktığınız zaman bulunduğumuz ligdeki takımların neredeyse tamamı belediye desteğiyle yürütülüyor. Bizim için en büyük engel FIFA borçları ve transferin önündeki engeller. Transfer yasağının kalkması için 6 milyon TL gerekiyor. Örneğin, bugün 200 bin TL FIFA ödememiz var. Personel maaşları, SGK giderleri ve diğer masraflar için 250 bin TL daha ödeyeceğiz. Futbolcu maaşları, teknik heyet giderleri de var. Peki gelir ne? Sıfır... Neleri başardığımızı artık siz görün.

YENİ STADI AYNI YERİNDE İSTİYORUZ
Gönlümüzden geçen stadın ayrı yerine yapılmasıdır. Ulaşımı kolay, 4 tarafı yolla çevrili, metrosu, otobüsü, dolmuşu dibinde olan bir yeri istiyoruz. Ayrıca bu stat bizimle özdeşleşmiştir. Buralar taraftarımızın ve birçok insanın anılarının yaşandığı nostaljik yerler.

ÇİFTE DOĞUM GÜNÜ YAŞADIM
Bayramdan hemen sonra genel kurul kararı aldık. Pazar günü de doğum günüme denk geldi. O gün benim için çifte bir mutluluk oldu. Hem ben hem de Ankaragücü için yeni ve temiz bir sayfa açtık. İnşallah hayırlı ve uğurlu olur. Benim tek amacım Ankaragücü'nü yaşatmaktır. Herşeyin güzel olacağına inanıyorum. Tek arzum şu takımın Süper Lig'de şampiyonluğa oynamasıdır.

HERKESLE GÖRÜŞECEĞİZ
Ankaragücü'ne destek olunması için Ankara'daki tüm belediyelerle görüşeceklerini belirten Yiğiner, "Sayın Valimizle de görüştük. Kendisi elinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduğunu belirtti. Bazı belediye başkanlarımızla da görüştük. Yenimahalle Belediye Başkanımız çıkardı 100 bin TL verdi. Bu desteğin artacağına inancım tam" diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her şey çok güzel olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN