Turşu ve Kültür Festivali eylülde

Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali 11 Eylül'de başlayacak

Giriş Tarihi: 7.8.2014
Çubuk'ta geleneksel hale gelen ve bu yıl 10'uncusu düzenlenecek olan "Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali", eylül ayında başlayacak. Bu yılın ilk toplantısını gerçekleştiren Festival Komitesi, festivalin 11-14 Eylül günleri arasında yapılacağını bildirdi. Bu yılki festivalde Çubuk turşusunun yanında ana tema olarak 1402 Ankara Savaşı'nın da işleneceği belirtildi.

"ÇOK FARKLI OLACAK"
Bu yıl ki festivalin hem ana tema olarak hem de içerik olarak farklı olacağını söyleyen Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, oluşturulan festival komitesinin bu konuda hazırlıklarına başladığını belirtti. Acehan, "Bu yıl ki festivalimizde Çubuk turşusunun yanında 1402 Ankara Savaşı'nı da ana tema olarak belirledik. Amacımız ilçemizin ürünleriyle birlikte tarihini de ön plana çıkarmaktır. İlçemizde 7'den 77'ye herkesin katılımı ile bu yıl ki festivalimizi de çok başarılı bir şekilde tamamlamayı amaçlıyoruz ve festival komitemiz bu konuda çalışmalarına başladı" dedi.

100 BİNLER GELECEK
Yüz binlerin akın ettiği festivalin hem ilçede yaşayanlar hem de çevre il ve ilçelerde yaşayanlar tarafından her yıl merak ve heyecanla beklendiğine dikkat çeken Acehan, "Festivalin ticari ve sosyal anlamda dolu dolu geçeceğine inanıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turşu ve Kültür Festivali eylülde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN