Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çinçin'deki kara bulutlar beyazperdeyle dağılacak

Kavga gürültünün eksik olmadığı gecekondu mahallesi Çinçin'de çekilen Yolunda A.Ş adlı film yakında vizyonda

Giriş Tarihi: 9.8.2014
Ankara'nın en eski gecekondu mahallelerinden olan ve kavgası gürültüsü eksik olmayan Çinçin Bağları Mahallesi, beyazperdede yerini almak için gün sayıyor. Çinçin Bağları, Kemal Sunal'ın "Düttürü Dünya" filminin ardından "Yolunda AŞ"yle ikinci kez beyazperdeyle buluşacak. Film, mahalle sakinlerinin doğrudan desteği ile çekilecek. Filmde, Çinçin'de yaşayan 3 gencin, mahallenin ortak sorunlarına çözüm bulma mücadeleleri aktarılacak.

FİLMDE "BASKIN " VAR

Defne Yalnız, Tuna Orhan, Cezmi Baskın, Gökay Müftüoğlu ve Hüseyin Elmalıpınar gibi sanatçıların da dahil olduğu sinema filminin başrollerini Erdağ Yenel, İbrahim Aymergen ve Emre Budak üstlendi. Sinema filminde Mehmet karakterini canlandıran Hasan Göktaş, "Dizi sinema filmine göre biraz daha alttaydı. Şu anda çekimlerin 4'üncü günündeyiz. Diziden farklı olarak yan karakterler eklendi. Dizi de dar kadro çerçevesinde karakterleri vardı ama filmde farklı bir hikye ve karakter olarak çok daha dolgun kalabalık bir karakter topluluğu olacak" ifadelerini kullandı.

'OLUMSUZ ALGIYI DEĞİŞTİRECEĞİZ'
Dizi de Fehmi Kır karakterini canlandıran Erdağ Yener ise Türkiye üzerinden bakıldığı zaman Çinçin benzeri birçok mahallenin var olduğunu belirterek şunları kaydetti: "Ankara'da bu kadar yakınımızda olup aslında bu kadar da uzak görünen bir yer yok. 1940 yılından bu yana mahallenin üzerine çökmüş kara bir bulut var, kötü bir algı var. Dışarıdan çok farklı gösterilmiş aslında. Biraz da aslında onu değiştirme adına çabalarımız oldu."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çinçin'deki kara bulutlar beyazperdeyle dağılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN