Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yangınzede esnafa Valilik'ten 5 bin TL

Kale Mahallesi'ndeki yangında iş yerleri zarar gören esnaflar, Vali Yüksel'le görüştü. Mağdur esnafa 5'er bin TL ödendiği açıklandı

Giriş Tarihi: 9.8.2014
Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, geçtiğimiz günlerde Altındağ Kale Mahallesi'nde çıkan yangında büyük maddi zarara uğrayan esnafları kabul etti. Yangında tek tesellinin can kaybı olmaması olduğunu vurgulayan Vali Yüksel, esnafın tezgahlarını tekrar kurabilmesi için ellerinden geleni yapacakları sözünü verdi. Vali Yüksel, esnafın acılarını hafifletmek için şimdiye kadar kişi başı 5'er bin TL ödeme yapıldığını da ifade etti.

YARDIM ESNAFA DAĞITILDI

Ankara Valiliği'nde düzenlenen toplantıda konuşan Vali Yüksel, esnafın acılarının hafifletilmesi amacıyla kişi başı 5 bin TL yardımın, Altındağ Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından mağdur esnafa dağıtıldığını söyledi.

ESNAFTAN VALİ YÜKSEL'E TEŞEKKÜR
Toplantıya katılan esnaflar, "Yangının başlangıcından itibaren bu zor günlerimizde bizi yalnız bırakmayan, sorunlarımıza çare arayan ve ilgili tüm birimleri seferber ederek en kısa sürede çözüm üreten Sayın Valimiz Alâaddin Yüksel'e ve tüm ilgili birimlere esnaf arkadaşlarımız adına şükranlarımızı sunuyoruz" dedi. Esnafların diğer sorunlarını da dinleyen Vali Yüksel, esnaf ile birlikte el ele, gönül gönüle buluşarak yüreklerdeki yangını söndürmeye ve sorunları çözmeye devam edeceklerini söyledi.

'TAKİP EDİLİYOR'
Ankara Valisi Yüksel, yangın sonrasında ilgili kurumlar tarafından yapılan çalışmaların Ankara Valiliği tarafından koordine ve takibinin yapıldığını söyleyerek "Yangın, tezgahlarımıza zarar verdi ama birliğimizi, beraberliğimizi, umutlarımızı etkilemedi. Ortak çalışarak sorunları birlikte çözeceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yangınzede esnafa Valilik'ten 5 bin TL
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN