Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altın Köy'ün artık tayı var

Giriş Tarihi: 10.8.2014
Altındağ Belediyesi'nin 2014 yılına damgasını vuracak olan dev projesi "Altın Köy Açık Hava Müzesi ilkleri yaşatmaya devam ediyor. Tasarımı, fikir ve projesiyle Türkiye'de pek çok ilki gerçekleştiren Altın Köy'de, doğal hayatın tüm gerekleri birer birer yerine gelmeye başladı. Altın Köy'ün atı, yaklaşık 20 gün önce sağlıklı, dişi bir tay dünyaya getirdi.

TİRYAKİ'Yİ SEVİNDİRDİ

Altın Köy'e getirilen hayvanlar, yeni evlerine uyum sağladı. Güzelliğiyle büyük beğeni toplayan beyaz at, kendisi gibi güzel bir tay dünyaya getirdi. Dünyaya Altın Köy'de gözlerini açan minik tay, sevimliliğiyle görenleri büyülüyor. Annesiyle birlikte doğal hayatın tadını çıkaran ve uçsuz bucaksız arazide gönlünce koşup oynayan minik tay, seyislerin de yardımıyla büyüyor. Yaklaşık 20 gün önce dünyaya gelen tay, bundan böyle annesiyle birlikte Altın Köy'de yaşayacak. Tayın doğumu Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'yi de çok sevindirdi.

"ÇOCUKLAR GÖREBİLECEK"
Altın Köy projesini çok önemsediği ve çok emek verildiğini söyleyen Başkan Tiryaki "Köyümüzün atı doğum yaptı. Tayı görmek ve onun burada bizimle büyüyeceğini bilmek gerçekten çok mutluluk verici… Dışarıdan getirdiğimiz kazlar, ördekler, tavuklar ve diğer tüm hayvanlar da buraya uyum sağladı. Çünkü biz projede her şeyin doğalının olmasına ve doğal hayatın korunmasına büyük özen gösterdik. İnşallah Altın Köy açıldıktan sonra çocuklarımız da hayvanları yakından görebilecek ve onlarla iç içe olabilecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın Köy'ün artık tayı var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN