Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Siteler, dünya piyasasında hak sahibi olmayı hedefliyor

Giriş Tarihi: 12.8.2014

Siteler esnafı, Çankaya Üniversitesi'ndeki toplantıda Ankara mobilyasının gelecek planlarını konuştu

Çankaya Üniversitesi'nde düzenlenen toplantıda Siteler ve Ankara mobilyasının geleceği masaya yatırıldı. Toplantıya Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Odası Başkanı Hüseyin Taklacı, Çankaya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Ziya Güvenç, üniversiteye bağlı fakültelerin dekanları ve akademik birim yetkilileri katıldı. Toplantıda konuşan Taklacı, yurtdışından talepler olduğunu, sanayi bölgesi oluştuğu takdirde ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacaklarını ifade etti.

"SİTELER KUVVETLİ BİR MARKA"
Mobilyacı esnafının kümeleşme, teşvik, yardım, projelerden faydalanma, rekabet gücünün ve üretiminin artırılması gibi konular çerçevesinde Çankaya Üniversitesi ile sık sık bir araya geldiklerini belirten Taklacı, Siteler'in kuvvetli bir marka olduğunu vurguladı.

ANKARA MOBİLYASININ DIŞ PAZAR ŞANSI YÜKSEK
Yurtdışından talepler olduğunu, sanayi bölgesi oluştuğunda talepleri karşılayacaklarını kaydeden Taklacı, rekabet edecek güce ulaştıklarında ihracatı da artırarak ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacaklarını ve dünya pastasından pay alacaklarını dile getirdi. Dış pazar şansı yüksek olan bu sektöre devletin gerekli önemi vermesini beklediklerini de söyleyen Taklacı, bu konu hakkında hükümet yetkileri ile görüştüklerini açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Siteler, dünya piyasasında hak sahibi olmayı hedefliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN