Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atıl durumdaki üst geçitlerde alarm

Giriş Tarihi: 14.8.2014

Kızılay'da atıl durumdaki üst geçitler vatandaşın can ve mal güvenliğini tehdit ediyor. Sağlam görünen geçitlerin bağlantı noktaları paslı ve çürük

Mithatpaşa Caddesi üzerinde bulunan üst geçidin yaşanan çökme tehlikesinin ardından Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kaldırılması gözleri Kızılay bölgesinde atıl durumda bulunan diğer üst geçitlere çevirdi. Her gün altından yüz binlerce kişinin geçtiği onlarca üst geçit Ankaralılar'ın güvenliğini tehdit ediyor. Üst geçitlerin hiç kimse tarafından kullanılamadığını söyleyen vatandaşlar, atıl durumdaki üst geçitlerin kaldırılmasını istiyor.

ARAÇLAR VE YAYALAR TEHLİKEDE

Başkent'te atıl durumda bulunan onlarca üst geçit alarm veriyor. Kızılay'da trafikteki yaya yoğunluğunu hafifletmek için inşa edilen fakat kullanışsız olduğu için vatandaşlar tarafından tercih edilmeyen geçitler için tehlike çanları çalıyor. Bakımsızlıktan çürümeye başlayan üst geçitler Ankara'nın en yoğun bölgesinde hem yayaların hem de araçların güvenliğini tehlikeye atıyor.

ÇÜRÜK VE PASLI
Üst geçitlerin halinin içler acısı olduğunu söyleyen Başkentliler, "Mithatpaşa ve Meşrutiyet Caddesi üzerinde bulunan üst geçitler bakımsızlıktan yıkılmak üzere. Çoğunun bağlantı noktaları paslanmış ve çürümüş. Üst geçitler reklam panosundan başka bir işe yaramıyor. Bazı üst geçitler var ki budanmayan ağaçlardan merdivenlerine bile çıkılmıyor" diye konuştu.

CANDAN: KENDİNİZİ KORUYUN
Üst geçitlerle ilgili olarak TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan'da bir açıklama yaptı. Candan yaptığı açıklamada üst geçitlerin kaldırılması konusunda açtıkları davayı kazandıklarını hatırlatarak "Üst geçitlerin altından da üstünden de geçmek tehlikeli kendinizi koruyun" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atıl durumdaki üst geçitlerde alarm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN