Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yatıkmusluk'ta konut sevinci

Yatıkmusluk-Altınevler'de yapımı biten evlerde kura çekimi gerçekleşti. 28 hak sahibi büyük mutluluk yaşadı

Giriş Tarihi: 16.8.2014
Mamak'ın en büyük sorunu olan gecekonduya kentsel dönüşüm ve kentsel yenileme çalışmalarıyla çözüm üreten Mamak Belediyesi bir yandan gecekondu yıkımlarına devam ediyor bir yandan da yapımı tamamlanan konutları hak sahiplerine teslim ediyor. Belediye, Yatıkmusluk-Altınevler Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapımı tamamlanan konutlarda kura çekimi gerçekleştirdi. Uyguladıkları kentsel dönüşüm projeleriyle gelecek nesillere rahat yaşayabilecekleri yaşam alanları oluşturduklarını kaydeden Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Yılların getirdiği en büyük sorun gecekondulaşma. Kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmalarımızla bu sorunu çözüyoruz. Dünyanın en büyük kentsel dönüşüm çalışmasının yürütüldüğü Mamak'ta kavgasız bir dönüşüm yaşanıyor" dedi.

VATANDAŞ NE DEDİ?

Murat Doğan / Memur
Gecekondu kabusu bitti

Yatıkmusluk'ta hak sahibiydim. Çekilişle dairemin yerini belirledim. Mamak'ın en büyük sorunu gecekondudan bizleri kurtaran bütün yetkililere ve başkanımıza teşekkür ediyorum.

Fehmi Işık: (Emekli-70)
Mamak'a taşınacağım
Ben Sincan'da oturuyorum. Kura çekiminden sonra yeniden Mamak'a taşınacağım. Çok mutluyum, memnunum. Yeni evimize geçmek için sabırsızlanıyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yatıkmusluk'ta konut sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN