Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğretmenlik hayali için okul bile açtı

Çubuk'ta yaşayan öğretmen Tunay Nazlıay Şerbetçi, yıllardır beklediği sınıf öğretmenliğine atanamayınca kendi okulunu açtı

Giriş Tarihi: 19.8.2014
Çubuk'ta yaşayan Tunay Nazlıay Şerbetçi, yıllardır beklediği sınıf öğretmenliğine atanamayınca kendine ait Çiğtanem isimli okulu açtı. Atanmayı beklemeden artık kendi işini yapacağını söyleyen Şerbetçi, ''Ben üniversite yıllarım ve sonrasında da birçok öğrenciye gönüllü öğretmenlik yaptım. Okuldan mezun olduktan sonra bir süre atanmayı bekledim ama ne yazık ki bir türlü atanamadık. Daha sonra da ücretli öğretmenlik yapmaya başladım'' dedi.

KARDEŞLERİ DESTEK OLDU
Üniversite'den mezun olduktan sonra 10 yıl atanmayı bekleyen Şerbetçi, çok sevdiği öğretmenlik mesleğini sürdürmekte kendisine kardeşlerinin destek olduğunu kaydetti. Şerbetçi,''Sınıf öğretmeni olarak başladığım bu meslekte kendimi geliştirerek önce engelli çocuklara, ardından kreş ve anaokulu öğrencilerine öğretmenlik yaptım. Son çalıştığım okulun çeşitli nedenlerle kapanmasının ardından, 'Artık yeter kendimiz bir şeyler yapmamız gerekiyor' diyerek kendi okulumu açmak istedim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğretmenlik hayali için okul bile açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN