Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EGO raylı sisteme entegre oluyor

Giriş Tarihi: 20.8.2014

Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, 23 Ağustos'tan itibaren yeni açılan Sincan ve Çayyolu metro hatlarına ring seferleri başlatacak

Başkent toplu taşımına yeni bir soluk getiren Sincan ve Çayyolu metro hatlarına "ring seferleri" 23 Ağustos Cumartesi günü başlıyor. Yeni düzenleme ile bu bölgelerden kent merkezine yapılan otobüs seferleri de metroya yönlendirilerek Ulus-Kızılay- Bakanlıklar ve Eskişehir Yolu'ndaki trafik yoğunluğu büyük ölçüde rahatlatılacak.

Hızlı ve güvenli

EGO Genel Müdürlüğü, Başkentlilere daha konforlu, hızlı ve güvenli hizmet vermek için toplu taşımda yeni düzenlemeler yapmaya devam ediyor. Sincan Metrosu ile Çayyolu metrosunun hizmete girmesi, yolcu alışkanlıklarının değişmesi, daha çok yolcunun metro taşımacılığına yönlendirilmesi, kent merkezi trafiğinin rahatlatılması gibi nedenlerle otobüs seferlerinde yeni bir düzenlemeye giden EGO, Ankaray ve Batıkent metrosunda olduğu gibi yeni metrolara da ring seferleri başlatıyor.

8 yeni hat verildi
Eskişehir Yolu güzergahı başta olmak üzere; Sincan ve Çayyolu metrosu durakları ile civarlarındaki bazı hatlar ringe dönüştürülecek. Bu sayede de son durakları Kızılay ya da Ulus olan bu otobüsler, sadece en yakın metro duraklarına yolcu taşıyacak. Ayrıca ODTÜ ve Hacettepe kampusları başta olmak üzere metro bağlantılı bölgelere 8 yeni ring hattı açılacak. Çevredeki semtlerin uç noktalarına kadar ulaşım imkanı sağlanırken, bazı hatlardaki ulaşım verimliliği arttırılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EGO raylı sisteme entegre oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN