Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazi'de olumsuz sicil skandalı

Paralel yapının son sürat çalışmaya devam ettiği Gazi Üniversitesi'nde yaşanan mobbing olaylarından sonra şimdi öğretim üyelerine "olumsuz sicil verme" skandalı yaşanıyor

Sabah Ankara'nın haberleriyle deşifre olan paralel yapının yuvası Gazi Üniversitesi'nde skandalların ardı arkası kesilmiyor. Öğretim üyelerine yapılan haksızlıkların ve mobbing olaylarının ardından şimdi de Rektör Büyükberber'in "olumsuz sicil" tehdidi başladı. Haberlerimizden rahatsız olan Büyükberber, sicil talep başvurularına hem geç cevap vermeye hem de gerekçesiz olarak olumsuz sicil vermeye başladı. Gülen örgütüne yakın isimlere sağlanan kolaylıklar ve diğer isimlere yapılan haksızlıklarla gündeme getirdiğimiz Gazi Üniversitesi Rektörü Süleyman Büyükberber, şimdi de paralel yapı karşıtı öğretim üyelerinin sicillerine taktı. Rektörün durum psikolojisinin bozulduğunu dile getiren Gazi Üniversitesi Araştırma Görevlisi Tahir Çalgüner, 6 aydır sicil talep başvurusuna cevap alamadığını belirterek, "Savcılığa yaptığım ikinci suç duyurusundan sonra kendisi sicilimi bozarak bana iletti" diye konuştu.

"Tüm hocalar kontrol etmeli"
Gazi Üniversitesi bünyesinde bulunan tüm öğretim üyelerine çağrıda bulunan Çalgüner, "Tüm hocalar sicil belgelerini istemeli ve kontrol etmelidir. Hiçbir gerekçe gösterilmeden insanların sicilleriyle oynuyorlar" dedi. Gülen örgütüne ve rektöre yakın akademisyenlerden biri olan Metin Şenbil'le idari mahkemede devam eden davalarının olduğunu hatırlatan Çalgüner, Büyükberber'in Şenbil'in "kademe durdurma cezası" ve diğer suçlarını da işleme almayarak zaman aşımına uğrattığını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazi'de olumsuz sicil skandalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN