Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kardeş Türküler Ankara'da yankılandı

Giriş Tarihi: 21.8.2014

Çankaya Belediyesi ile ODTÜ işbirliğinde düzenlenen "Kardeş Türküler" konserinde türkülere, hep bir ağızdan eşlik edildi

Anadolu ve çevresinde yaşayan farklı dil ve inançlara sahip halkların şarkılarını seslendiren ünlü müzik grubu Kardeş Türküler, Ankara'dan rüzgar gibi geçti. Çankaya Belediyesi'nin katkılarıyla ODTÜ Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümü'nün düzenlediği konser, Vişnelik Tesisleri'nde gerçekleşti.

2 BİN KİŞİ KONSERİ İZLEDİ
Türküleriyle farklı kültürlerden milyonlarca insanı aynı duygularda buluşturan Kardeş Türküler konserini "4. Dünya Orta Doğu Çalışmaları Kongresi"ne katılan 2 bin civarında kişi izledi. Geleneksel şarkılar ile geleneksel formlara dayanarak üretilen besteleri yorumlayan grup, Türk, Kürt, Azeri, Ermeni, Laz, Gürcü, Çerkez, Çingene, Makedon, Filistin ve Alevi kültürüne ait şarkıları ile dinleyicilere keyifli dakikalar yaşattı.

SANATA ÇANKAYA DESTEĞİ

Organizasyona destek veren Çankaya Belediyesi, farklı kültürlerin müzikle buluşması için imkanlarını seferber etti. Türkülerle çok renkli kardeşlik ve barış ortamına dönüşen gecede halk şarkılarını kültürel yapıları baz alarak orijinal dilleriyle yorumlayan Kardeş Türküler'in konseri, çekilen halaylar eşliğinde yaklaşık iki saat sürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kardeş Türküler Ankara'da yankılandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN