Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Memurun tercihi LPG'li araç

Giriş Tarihi: 21.8.2014

Memur ve öğrenci şehri Ankara'da sürücülerin tercihi LPG'li araçlar oldu. Verilere göre Türkiye'de tüplü, dökme ve oto gazdan oluşan LPG tüketiminin yüzde 10.37'si Başkent'te gerçekleşti

Ankaralılar tüplü araca biniyor. Memur ve öğrencilerin tasarruflu araç tercih etmesiyle Başkent Ankara Türkiye'nin en çok oto gaz tüketen şehri oldu. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) verilerine göre Türkiye'de tüplü, dökme ve oto gazdan oluşan LPG tüketiminin yüzde 10.37'si Ankara'da gerçekleştiriliyor.

TASARRUFLU ARAÇLAR ETKİLİ
İstanbul'da araç sayısının daha çok olmasına rağmen Türkiye genelinde en çok oto gaz tüketimi Başkent'te yapılıyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Türkiye'deki toplam taşıt sayısı 18 milyonu aşmış durumda. Başkent'in en fazla oto gaz kullanılan şehir olmasının başında memurların tasarruflu araçlara binmesinin etkili olduğu belirtiliyor.

REKABET İNDİRİM GETİRDİ

Mayıs ayında yapılan 29 bin 734 ton oto gaz satışı ile Ankara en çok oto gaz tüketen şehir oldu. Bu durum Başkent'te oto gaz şirketleri arasında yoğun bir fiyat rekabeti de yaşanmasına neden olup Ankaralıların ucuz oto gaz almasını sağladı. Mayıs ayında İstanbul'da 22 bin 680 ton oto gaz satışı yapılırken, oto gaz tüketiminde üçüncü sırada ise 13 bin 638 tonla İzmir yer alıyor.
Uğur Yıldırım

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Memurun tercihi LPG'li araç
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN