Elmadağ'da dönüşüm için imzalar atıldı

Giriş Tarihi: 23.8.2014

Elmadağ'da yapılacak kentsel dönüşüm çalışması için Bakan Güllüce ile Başkan Şahin imza attı

Elmadağ'da kentsel dönüşüm için harekete geçildi. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Gülüce ile Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, dönüşüm için imza attı. Bakan Güllüce, "Tüm Türkiye'deki belediye başkanlarımıza, parti farkı gözetmeden bütün belediye başkanlarımıza, aynen Elmadağ Belediye Başkanımız ve bu işe girmiş çalışmakta olan örnekler ortaya koymuş belediye başkanlarımız gibi onlar da gelsinler, birlikte beraber bu Türkiye'yi yenileyelim" diye konuştu.

ÖRNEK OLACAK
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda gerçekleşen törende konuşan Bakan Güllüce, kentsel dönüşüm alanında başlatılan seferberliğe yeni bir halka daha eklediklerini belirterek, "Çok güzel bir proje ortaya çıkarıldı. Belediye ve Bakanlık birlikteliğiyle kısa sürede örnek bir kentsel dönüşüm ortaya çıkmış olacak. Biz projelerde sosyal alanların fazla olmasına, insanların huzur içinde yaşayacağı, ibadetlerini gerçekleştireceği, yürüyüş yapabilecekleri rekreasyon alanları oluşturulmasına dikkat ediyoruz" dedi.

2 BİN 772 KONUTTA DÖNÜŞÜM

Kentsel dönüşüm projesiyle toplam 71.5 hektar alanda 2 bin 772 konutun dönüşümü sağlanacak ve yaklaşık 400 ticari birim üretilecek. Proje alanının yüzde 16'sı yeşil alan olarak düzenlenecek ve 5 adet dini tesis, 2 eğitim tesisi, 2 sosyal kültürel tesis, 2 sağlık merkezi, 1 belediye hizmet alanı ile 1 spor tesisi yapılacak. Projenin yapımı 5 etap olarak planlandı. 1. etapta 595 konut üretilecek. 3 tip mimaride 18 blok ve toplam 596 konut üretilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elmadağ'da dönüşüm için imzalar atıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN