YENİMEK kazandırıyor

Yenimahalleliler'in boş zamanlarını verimli geçirmeleri ve meslek sahibi olmaları için sunulan YENİMEK kursları için kayıtlar 15 Eylül'e kadar sürüyor

Giriş Tarihi: 23.8.2014
Yenimahalle Belediyesi'nin hizmete sunduğu Meslek Edindirme ve Hobi Kursları'nda (YENİ- MEK) yeni dönem için kayıtlar alınıyor. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği başvurular, 15 Eylül'e kadar devam edecek. YENİMEK, ilçe sakinlerinin iş bulma ve el emeklerini kazanca çevirmelerine olanak sağlıyor.

ÜCRETSİZ VERİLİYOR
Bilişim teknolojilerinden dil eğitimine, gösteri sanatlarından müzik eğitimine, el sanatlarından bahçeciliğe, güzellik ve saç bakımından muhasebe eğitimine kadar her türlü branşın yer aldığı kurslar, Yenimahallelilerin hayatına anlam katacak. YENİ- MEK'te ücretsiz verilen sanat ve meslek eğitimlerinin yanı sıra sergiler, seminerler, panel ve konferanslar da gerçekleştirilecek.

11 YENİ BRANŞ EKLENDİ

Milli Eğitim Bakanlığı'nın eğitim öğretim takvimine uygun olarak başlayan kurslara başvurular, 15 Eylül'de sona erecek. İlçe sakinlerinin ilgi gösterdiği kurslara bu yıl 13 bin kişinin katılması hedefleniyor. Programlara geçen yıllardan farklı olarak 11 yeni branş eklenecek. Eğitim amaçlı kurslar da verilecek. Annelere yönelik Bilinçli Annelik ve Bebek Bakımı Kursu ile Uyuşturucu Bağımlılığından Korunma Kursu da kapılarını Yenimahalleliler'e açacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YENİMEK kazandırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN