Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıldır karanlığa mahkum yaşıyorlar

Ölümlü kazaların yanı sıra hırsızlık olaylarının yaşandığı Fatih Korçam Caddesi sakinleri 5 yıldır sokak lambası yapılması için mücadele ediyor

Altındağ Güneşevler Mahallesi'nde bulunan Fatih Korçam Caddesi'nde yaşayanlar akşam olunca karanlığa bürünen ve tehlike oluşturan caddelerine ışıklandırma yapılmasını istiyor. Yaklaşık 500 metre uzunluğundaki caddeye ışıklandırma yapılması için ilk başvuruyu 2009'da yaptıklarını belirten Güneşevler Mahallesi Muhtarı Ali Koçak, "TEDAŞ'a başvurduk. Bize 'yapılacak' denildi. Ancak 1 yıl boyunca kimse gelmedi. Ertesi yıl TEDAŞ özelleşince bu sefer Enerjisa'ya başvuru yaptık. Onlar gelip ölçüm yaptı ve ışıklandırmanın yapılacağını söyledi. 5 yıldır kimse uğramadı" dedi.

10 DEFA BAŞVURDUK

Yetkili kurumlara bu zamana kadar 10 dilekçe verdiğini anlatan Koçak, "Caddenin aydınlatılması için yetkililere 10 dilekçe yazdım" diye konuştu. Caddenin akşam olunca zifiri karanlık olduğunu söyleyen Koçak, "Esenboğa Havalimanı protokol yolu ile bağlantılı olan cadde geceleri zifiri karanlık oluyor. Güzergahta bulunan caddede karanlık nedeniyle yayalar tehlikeye düşüyor. Bu zamana kadar çok sayıda ölümlü ve yaralamalı kaza yaşandı" dedi.

KARANLIKTA KAZALAR OLUYOR
Mahalle sakinleri, caddenin karanlık olmasından faydalanan hırsızların ev ve iş yerlerine girdiğini de belirtti. Karanlık caddenin özellikle çocuklar için çok tehlike arz ettiğini ifade eden vatandaşlar ise "Bu cadde çok hareketli bir cadde. Burada karşıdan karşıya geçen yayalar geceleyin çok zorlanıyor. Evlerde yaşanan hırsızlıklar çocukların psikolojisini bozdu" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldır karanlığa mahkum yaşıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN