Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anton Pann Grubu yarın Ankara'da!

Giriş Tarihi: 25.8.2014

Romanya'da Türk enstrümanlarını kullanarak klasik Türk sanat müziği ve Rumen müziği icra eden Anton Pann Grubu, yarın akşam Ankara Palas'ta konser verecek

Yunus Emre Enstitüsü'nün organizasyonuyla yarın akşam Ankara'da bir konser verecek olan Romanyalı Anton Pann Grubu, Başkentli müzikseverler için klasik Türk sanat müziği ve Romen müziği eserlerini seslendirecek. Konserde ayrıca 18. yüzyıl bestekar, şair ve müzisyenlerinden Anton Pann ile Dimitri Kantemiroğlu koleksiyonlarından alınan eserler de icra edilecek.

ÇEÇEN KIZI'NI SÖYLEYECEKLER
Grup, yarın saat 20.00'de Ankara Palas'ta gerçekleştireceği konserde, Türk enstrümanlarından bağlama, ud, tef ve ney eşliğinde, son çıkan "Kara Eflak" adlı albümlerinden Sultan Abdülaziz ile Tanburi Cemil Bey'in bestelerinin yanı sıra "Üsküdar'a Giderken", "Çeçen Kızı" ve "Longa" gibi Türk müziğinin seçkin örneklerine de yer verecek.

ANTON PANN NASIL KURULDU

Anton Pann Grubu, Bükreş'te Milli Müzik Üniversitesi ve Ortodoks Teoloji Fakültesi öğrencileri tarafından 2004 sonbaharında kuruldu. İlk olarak Anton Pann'in bestelerini söyleyerek çalışmalarına başlayan grup, ardından Batı ve Doğu ortaçağ müzik eserleri başta olmak üzere bazı şarkıları yeniden düzenledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anton Pann Grubu yarın Ankara'da!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN