Altyapının efsanesi geri döndü

Uzun yıllardır Gençlerbirliği'nde görev yapan İsmail Özkan, 5 yıl aradan sonra Gençlerbirliği Altyapı Sorumluluğu görevine döndü

Gençlerbirliği Altyapı Sorumlusu İsmail Özkan, gelecekle ilgili planlarını SABAH Ankara'ya anlattı. 1992'de kulübün kapısından içeri girdiğini belirten Özkan, "Burası benim evim. Çok uzun yıllar altyapılarda görev yaptım. 2006 senesinde de başkan İlhan Cavcav tarafından yönetim kuruluna alındım" diye konuştu. 16 yıl aralıksız altyapıda görev yaptığını belirten İsmail Özkan, "İsmail Güldüren, Giray, Orhan Şam, Gökhan Gönül, Kemal Yıldırım gibi isimleri bu çatı altında biz yetiştirdik. Türkiye genelinde 2. Lig, 3. Lig dahil Gençlerbirliği altyapısından çıkmış 500-600 oyuncu var" dedi.

BABA-OĞUL İLİŞKİSİ VAR
Altya pıda yetişen her futbolcuyla baba-oğul ilişkisi kurduklarını belirten Özkan, şöyle devam etti: "Bütün genç takımların maçlarına giderim. Eskiden 300'lük otobüslerle yolculuk ederdik. Her zaman yanlarında oldum. Hiçbir zaman onları yalnız bırakmadım. 2009 yılından sonra 5 yıl kadar görevime ara verdim. Geçen hafta başkanımız, yönetim kurulu kararıyla beni yeniden altyapının başına getirdi. İlk iş olarak hocalarımızla bir toplantı yaptık. Oyuncularımızın durumlarını değerlendirdik. Geleceğe ilişkin planlar yapıldı. Elimizde çok kaliteli oyuncularımız var. Onları biraz daha pişirdikten sonra Türk futboluna armağan edeceğiz."

TÜRKİYE'NİN EN İYİSİYİZ
Türkiye'deki en iyi altyapının Gençlerbirliği'nde olduğunu belirten İsmail Özkan, sözlerini şöyle bitirdi: Altyapıdan bu sene A takıma 4, Hacettepe'ye ise yaklaşık 10 oyuncu gitti. Bu kulüpteki altyapı sistemi, Türkiye'de hiçbir kulüpte yok. Zaten baktığınızda birçok oyuncu bizde yetişmiş. Burası bir futbol koleji. Her yıl 3 bin 500 çocuğa futbol kursu veriyoruz. Ankara'daki bütün belediyeler bedava futbol okulları açıyor. Kulüp olarak biz cüzi miktarda bir ücret almamıza rağmen yoğun bir talep var. Çünkü aileler buraya gönül rahatlığıyla geliyor. Hem onların hem de çocukların rahatı için tesislerde her şey mevcut. 5 yıl ara verdikten sonra yeniden görevimin başındayım. Ben ve arkadaşlarım kolları sıvadık. Yeni Gökhanlar, Serkanlar, Giraylar yetiştirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. 1-2 yıl içinde yeni yıldız adaylarımız şu an bu kulübün çatısı altında. Yakında onları herkes ayakta alkışlayacak."

GENÇLERBİRLİĞİ BENİM EVİMDİR
"Gençlerbirliği benim evim, buradaki oyuncular benim ailem" diyen İsmail Özkan, "Yıllardır hiçbir yönetim kurulu toplantısını kaçırmadım. İçerdeki ve dışardaki tüm maçlara gittim. Bu kulüp benim hayatım oldu. Her gün bu tesislere gelir, buranın havasını içime çekerim. Altyapıya gelir balkonda otururum. Orada çocukları antrenman yapan velilerle konuşurum" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altyapının efsanesi geri döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN