Anton Pann'den muhteşem konser

Giriş Tarihi: 1.9.2014

Türk enstrümanlarını kullanarak Türk sanat müziği ve Rumen müziği icra eden Anton Pann Grubu, müzikseverlerle buluştu

Osmanlı'nın son dönemlerinde, bugünkü Bulgaristan sınırları içinde yaşamış bestekar, şair ve müzisyen Anton Pann'in adını taşıyan müzik grubu, Yunus Emre Enstitüsü'nün organizasyonuyla Ankara Palas'ta konser verdi. Grubun klasik Türk müziği enstrümanlarını kullanarak seslendirdiği Türk ve Rumen müzikleri dinleyenleri mest etti.

KARA EFLAK'I ANLATTI

Romanya Büyükelçisi Radu Onofrei ve Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Hayati Develi'nin açılış konuşmalarının ardından başlayan konser, Ankaralılar tarafından büyük ilgi gördü. Anton Pann Grubu kurucusu Constantin Raileanu ise yaptığı kısa konuşmasında "Kara Eflak" albümünün hazırlık aşamaları ile ortak müzik kültürüne değinirken; unutulmaya yüz tutmuş müzik ögelerinin kültürlerarası etkileşimle yeniden canlandırılması gerektiğinin altını çizdi.

MÜZİK ZİYAFETİ SUNDULAR
Grup, bağlama, ud, tef ve neyin yer aldığı konserde, son çıkan "Kara Eflak" albümlerinden Sultan Abdülaziz ile Tanburi Cemil Bey'in bestelerinin yanı sıra Üsküdar'a Giderken ve Çeçen Kızı gibi Türk müziğinin seçkin örneklerini de seslendirdi. İki saat sahnede kalan Constantin Raileanu, Alexandru Stoica, Andrei Zamfir, Jovan Sofronievski, Ghassan Bouz, Sabin Penea'dan oluşan Anton Pann grubu Başkentli müzikseverlere unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anton Pann'den muhteşem konser
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN