Başpehlivan Çorumlu Ünal Kahraman oldu

Anadolu'nun Kırkpınar'ı diye adlandırılan Karapürçek Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanı, nefesleri kesen mücadelenin ardından Ünal Karaman oldu

Giriş Tarihi: 2.9.2014
Altındağ Belediyesi tarafından bu yıl 24'üncüsü düzenlenen Karapürçek Yağlı Güreşleri'nde son Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Fatih Atlı'yı nefesleri kesen bir mücadelenin ardından yenen Çorumlu Ünal Karaman Başpehlivan oldu. Anadolu'nun en büyük güreş organizasyonu olan Karapürçek Yağlı Güreşleri'nde yaklaşık 200 güreşçi er meydanında çıktı.

KATILIM ÇOK BÜYÜK OLDU
Türkiye'nin en ünlü pehlivanlarının mücadele ettiği organizasyonu, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek, Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Çorum Milletvekili Salim Uslu, Güreş Federasyonu Yağlı Güreş Genel Koordinatörü Mehmet Ayhan, yetkililer ve Ankaralı güreş severler büyük ilgi gösterdi.

BAŞPEHLİVAN ÇORUM'DAN

Farklı kategorilerde yapılan ve yaklaşık 10 saat süren müsabakalar sonunda, başpehlivanlığı Çorumlu Ünal Karaman kazandı. Başaltında Ahmet Arıcı, büyük ortada Şenol Basat, küçük orta büyük boyda Yücel Yazıcı, deste büyük boyda Mustafa Arslan, deste orta boyda Gürkan Nurol, deste küçük boyda Tuncay Karabacak, ayakta Doğancan Ergin, tozkoparanda Umur Aybey, teşvik 2'de Mehmet Damatoğlu, teşvik 1'de Seyfettin Uslu, minik 2'de Oğuzhan Sarıkaya ve Minik 1'de Samet Sarıkaya birinci oldu.

MÜSABAKANIN YILDIZI EĞMEN
Bu yıl 24'üncüsü düzenlenen Karapürçek Yağlı Güreşleri'nin yıldızı bir buçuk yaşındaki Eğmen Asilzade oldu. Kendi adına dikilen özel kıspetiyle er meydanında çıkan Asilzade, hem er meydanındaki güreşçilerden hem de seyircilerden büyük alkış aldı. Minik Asilzade gün boyunca devam eden güreşleri ilgiyle izledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başpehlivan Çorumlu Ünal Kahraman oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN